Atletika – kraljica športa (atletski športni dan)

V mesecu maju so športni dnevi bili namenjeni atletiki in testiranju za športno-vzgojni karton. Učenci 1. triletja so opravili testiranje za športno-vzgojni karton, učenci 2. in 3. triletja pa so tekmovali v atletskem mnogoboju, in sicer v teku na 60 m, teku na 300 m,...

Naravoslovni dan devetošolcev v Savinjski dolini

23. maja so se učenci 9. a in 9. b razreda podali na naravoslovni dan v Logarsko dolino in Mozirski gaj. V Centru Rinka so se poučili o tem, kako so nastale tamkajšnje tri ledeniške doline, kako so se tam ljudje preživljali nekoč in katere dejavnosti v teh krajih...

Teden umetnosti na OŠ Otočec

Teden umetnosti v šoli in vrtcu 2022, ki je organiziran v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport in Ministrstvom za kulturo ter poteka pod častnim pokroviteljstvom Slovenske nacionalne komisije za UNESCO in se odvija v okviru svetovnega UNESCO...

Odbojka na mivki

V petek, 20. 5. 2022, je bilo na igriščih na Loki v Novem mestu, občinsko prvenstvo v odbojki na mivki za šolsko leto 20022/23. Obe naši ekipi, tako dečki kot deklice, sta osvojili drugo mesto in se tako uvrstili na področno prvenstvo. Ostali rezultati so priloženi....

Prvošolci nastopili na reviji otroških zborov Gugajo se pesmice

Učenci 1.a in 1.b so 20.5.2022 nastopili na reviji otroških pevskih zborov Gugajo se pesmice 2022 v organizaciji JSKD. Zborovodkinja: Ditka Zupančič

Ustvarjalna delavnica

V sredo, 18. 5. 2022, je v učilnici 2. a razreda potekala delavnica za nadarjene učence - Ustvarjalna delavnica. Ker smo bili vsi mnenja, da so ponoči sanje zanimive, smešne, a občasno  tudi strašljive, smo se odločili, da izdelamo lovilce sanj, ki bi nam...

Naravoslovni dan devetošolcev v Savinjski dolini

23. maja so se učenci 9. a in 9. b razreda podali na naravoslovni dan v Logarsko dolino in Mozirski gaj. V Centru Rinka so se poučili o tem, kako so nastale tamkajšnje tri ledeniške doline, kako so se tam ljudje preživljali nekoč in katere dejavnosti v teh krajih...

Teden umetnosti na OŠ Otočec

Teden umetnosti v šoli in vrtcu 2022, ki je organiziran v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport in Ministrstvom za kulturo ter poteka pod častnim pokroviteljstvom Slovenske nacionalne komisije za UNESCO in se odvija v okviru svetovnega UNESCO...

Odbojka na mivki

V petek, 20. 5. 2022, je bilo na igriščih na Loki v Novem mestu, občinsko prvenstvo v odbojki na mivki za šolsko leto 20022/23. Obe naši ekipi, tako dečki kot deklice, sta osvojili drugo mesto in se tako uvrstili na področno prvenstvo. Ostali rezultati so priloženi....

Ustvarjalna delavnica

V sredo, 18. 5. 2022, je v učilnici 2. a razreda potekala delavnica za nadarjene učence - Ustvarjalna delavnica. Ker smo bili vsi mnenja, da so ponoči sanje zanimive, smešne, a občasno  tudi strašljive, smo se odločili, da izdelamo lovilce sanj, ki bi nam...

Področno prvenstvo v atletiki

V sredo, 18. 5. 2022, je bilo na stadionu Portovald v Novem mestu področno prvenstvo v atletiki, na katerem so nekateri naši učenci dosegli odlične rezultate. Najboljša dosežka z novima šolskima rekordoma sta uspela Urši Švirt in Simonu Predaliču. Urša je postala...

Podelitev priznanj zlatim bralcem

V torek, 17. maja 2022, je v KC Janeza Trdine v Novem mestu potekala svečana podelitev priznanj vsem tistim učencem, ki so devet let tekmovali za bralno značko. Podelitve so se z naše šole udeležili: Angelika Kos, Patricija Kocjan, Lana Kamin, Ema Julija Prešeren,...

Gozdna šola

V četrtek, 12. 5. 2022, je potekala delavnica za nadarjene učence prve triade z naslovom Gozdna šola. Druženje so pričeli z iskanjem gozdnih škratov in gibalnimi aktivnostmi. Škratov niso našli, so pa na poti v gozd srečali dve srni. V gozdu so se osvežili ob potoku...

Športni dan: Pohod na Trško goro

Danes, 13. 5. 2022, so imeli učenci 2. razreda športni dan. Pot nas je vodila mimo Jelš, po Slakovi poti do vrha Trške gore. Učenci so bili zelo zagreti in vztrajni. Na vrhu smo si čas popestrili z igro in si nabrali nove energije za vrnitev v šolo. Vsi smo bili...

Srečanje v Drašči vasi

V sklopu projekta "Krka, zelena žila do srca", se je pet učencev iz 4. razreda v sredo, 11. 5. 2022, udeležilo srečanja v Drašči vasi, rojstni vasi pisateljice Ivanke Mestnik. Cilj projekta je uresničiti zastavljene ideje, da se ljudje, živeči ob lepotici Krki, bolje...

Športni dan, 1., 2. in 3. razred

V četrtek, 5. 5. 2022, so imeli učenci 1., 2. in 3. razreda športni dan. Na začetku so se dobro ogreli, nato pa začeli z meritvami za športno vzgojni karton. Učenci so se tako med drugim preizkusili v teku, v koordinaciji, v moči posameznih mišičnih skupin in...

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 3.566 obiskov, današnjih obiskov 5)
Dostopnost