PRVOŠOLCI PRVIČ V ŠOLSKI KNJIŽNICI

Učenci prvega razreda so v četrtek, 14. 9. 2023, prvič obiskali šolsko knjižnico. Tam so spoznali knjižničarko Polono, ki jim je predstavila knjižnico ter pravila obnašanja v njej. Prebrala jim je tudi pravljico o zajčku, ki je rad bral. Prvošolci so ob obisku prejeli...

PRVI ŠPORTNI DAN TRETJEŠOLCEV

V petek, 8. septembra 2023, so učenci 3. a in 3. b opravili jesenski pohod za Zlatega sončka. Odpravili so se na Strugo. Pot jih je vodila po Šolski cesti, vse do Šentpetra, nato pa proti Dolenji vasi, skozi gozd do jase pri gradu Otočec. Pot so nadaljevali proti...

PODALJŠANJE NAZIVA KULTURNA ŠOLA

Zelo veseli smo, da smo se v zadnjih petih letih spet izkazali na kulturnem področju, saj nam je Javni sklad RS za kulturne dejavnosti do konca šol. leta 2025/26 podaljšal naziv Kulturna šola. Naziv je za našo šolo veliko priznanje, saj je rezultat večletnega dela na...

PRVI ŠOLSKI DAN

Pesem ob začetku novega šolskega leta

8. RAZRED Prvi teden šole je, zaenkrat še vse je kul. A že naslednji teden zares se začne, tem in snovi se nabralo bo ful.             Nove in nove ocene se dobijo, s'm upi in žel' si da cveki ne letijo. Zato bo...

Seznam del za Cankarjevo tekmovanje

Spoštovani učenci in starši! Za vse vnete bralce je tu izbor besedil za Cankarjevo tekmovanje v novem šolskem letu 2023/24: 1. razred:Ela Peroci: Muca Copatarica 2. in 3. razred:Tone Pavček: Juri Muri po Sloveniji 4. in 5. razred:Nataša Konc Lorenzutti: Kakšno drevo...

PRVOŠOLCI PRVIČ V ŠOLSKI KNJIŽNICI

Učenci prvega razreda so v četrtek, 14. 9. 2023, prvič obiskali šolsko knjižnico. Tam so spoznali knjižničarko Polono, ki jim je predstavila knjižnico ter pravila obnašanja v njej. Prebrala jim je tudi pravljico o zajčku, ki je rad bral. Prvošolci so ob obisku prejeli...

PRVI ŠPORTNI DAN TRETJEŠOLCEV

V petek, 8. septembra 2023, so učenci 3. a in 3. b opravili jesenski pohod za Zlatega sončka. Odpravili so se na Strugo. Pot jih je vodila po Šolski cesti, vse do Šentpetra, nato pa proti Dolenji vasi, skozi gozd do jase pri gradu Otočec. Pot so nadaljevali proti...

PODALJŠANJE NAZIVA KULTURNA ŠOLA

Zelo veseli smo, da smo se v zadnjih petih letih spet izkazali na kulturnem področju, saj nam je Javni sklad RS za kulturne dejavnosti do konca šol. leta 2025/26 podaljšal naziv Kulturna šola. Naziv je za našo šolo veliko priznanje, saj je rezultat večletnega dela na...

Pesem ob začetku novega šolskega leta

8. RAZRED Prvi teden šole je, zaenkrat še vse je kul. A že naslednji teden zares se začne, tem in snovi se nabralo bo ful.             Nove in nove ocene se dobijo, s'm upi in žel' si da cveki ne letijo. Zato bo...

Seznam del za Cankarjevo tekmovanje

Spoštovani učenci in starši! Za vse vnete bralce je tu izbor besedil za Cankarjevo tekmovanje v novem šolskem letu 2023/24: 1. razred:Ela Peroci: Muca Copatarica 2. in 3. razred:Tone Pavček: Juri Muri po Sloveniji 4. in 5. razred:Nataša Konc Lorenzutti: Kakšno drevo...

Strokovna ekskurzija pri nemščini v Gradec

V torek, 13. 6. 2023, se je 41 učencev, ki se z nemščino srečujejo v okviru predmetov Obvezni 2. tuji jezik, Nemščina 3, Nemščina N2N za 4., 5., 6. in 8. razred, s tremi učitelji spremljevalci in v sodelovanju s turistično agencijo Kompas Novo mesto, odpravilo na...

Kubo robotika

V drugi polovici letošnjega šolskega leta so na šolo prispeli kubo robotki. Nekateri učenci so jih spoznali na delavnicah, enkrat tedensko pa se je v sklopu razširjenega programa izvajala dejavnost Kubo robotika za prvošolce. Učenci so z veseljem obiskovali dejavnost,...

O šolskem letu…

a Šolsko leto je bilo noro dobro, zelo zanimivo, najboljše in prehitro se je končalo! Učenci 1.b si bodo  svoje prvo leto šolanja zapomnili po tem, da so veliko ustvarjali, peli, nastopali, šli na pohode, se zunaj igrali v podaljšanem bivanju, igrali nogomet ......

Ekskurzija v 7. razredu: Velenje in Vitanje

V torek, 20. 6. 2023, so se učenci 7. razredov OŠ Otočec z avtobusom odpravili na ekskurzijo. Načrtovana ekskurzija se je izkazala kot zanimiv preplet podzemlja in vesolja. V prvem delu ekskurzije so učenci spoznali rudnik premoga v Velenju. Vodnik je na zelo slikovit...

Ekskurzija v 6. razredu: Bogenšperk in GEOSS

V ponedeljek, 19. 6. 2023, so se učenci 6. razredov OŠ Otočec z avtobusom odpravili na ekskurzijo. Učenci so si ogledali grad Bogenšperk, kjer so spoznali bogato kulturno dediščino gradu ter številne zanimivosti iz življenja in del Janeza Vajkarda Valvasorja. V...

Športni dan 4. razreda

Na predzadnji šolski dan, 22. 6. 2023, so imeli učenci 4.a in 4.b razreda svoj zadnji športni dan. Med seboj so se pomerili v raznolikih elementarnih igrah, kot so prenašanje kvadrov, štafetne igre, zavozlanka, metanje obročev na stožce in še mnoge druge. Kljub...

Utrinki iz dežele kozolcev Šentrupert

V torek, 20. 6. 2023 so se učenci 3., 4. in 5. razredov odpravili v Šentrupert, kjer so si ogledali deželo kozolcev. Ogledali smo si različne modele kozolcev na prostem. Sledil je kratek odmor, kjer so se osvežili s sladoledom. Drugi del smo imeli delavnico, kjer so...

Ekskurzija učencev 8. razredov na Gorenjsko

V ponedeljek, 19. 6. 2023, so se učenci 8. razredov napotili na ekskurzijo na Gorenjsko, natančneje k Bohinjskemu jezeru. Pod strokovnim vodenjem so najprej z ladjico prepluli naše največje stalno naravno jezero, nato pa se povzpeli do mogočnega slapu Savica. Sledil...

Projekt: Teden vse življenjskega učenja – TVU

Čas in kraj izvajanja: 15.5. – 18.6.2023, OŠ Otočec Udeleženci projekta: učenci 2. - 9. razreda Izvedene delavnice: 1. Izdelek iz lesa, 22.5.2023 2. Izdelek iz lesa, 22.5.2023 3. Od ideje do izdelka, 23.5.2023 4. Računalniška delavnica, 23.5.2023 5. Družabne igre,...

Športni dan 4.a in 4.b

Učenci 4.a in 4.b smo v torek, 13.6.2023 odšli na športni dan. Prehodili smo 8 kilometrov hribovitih poti in uživali ob prijetnih razgledih, ki jih ponuja Trška gora.  Zapisal: Dušan Prosinečki

(Skupno 6.511 obiskov, današnjih obiskov 2)
Dostopnost