RASTEM S KNJIGO

»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Z njim skušamo sedmošolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

Cilji projekta so:

  • spodbujati dostopnost kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja,
  • promovirati vrhunske domače ustvarjalce mladinskega leposlovja,
  • spodbujati bralno motivacijo šolarjev in njihov obisk splošnih knjižnic,
  • motivirati založnike za večje vključevanje sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

Vsi sedmošolci prejmejo vsak svoj izvod izbrane knjige ob posebej za to priložnost organiziranem obisku najbližje splošne knjižnice (Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto). V tem šolskem letu bodo sedmošolci prejeli v dar knjigo Irene Androjna, Modri otok, založbe Mladinska knjiga.

Obisk knjižnice poleg prejema knjige vključuje še ogled knjižnice, seznanjanje z najnovejšim mladinskim leposlovjem ter predstavitev avtorjice in knjige.

Zapisala: Polona Umek Repovž

Related Images:

(Skupno 393 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost