Berideli!

Projekt Berideli! je namenjen branju vrhunskih klasičnih del za mladino in aktualizaciji prebranega na sodoben, ciljni bralni skupini dovolj privlačen način, da k sodelovanju pritegne čim večje število mladih bralk in bralcev.

Cilj projekta je prispevati k učinkovitemu razvoju bralne pismenosti pri mladih.

Založba Beletrina je pripravila nabor knjig, med katerimi mentor izbere eno, ki jo bo skupaj z učenci prebiral in aktualiziral.

Ponujeni nabor knjig za šol. leto 2023/24:

1. Pamela Lyndon Travers, Mary Poppins (Prevod: Tina Mahkota; spremna beseda: Veronika Rot Gabrovec)

2. Jules Verne, Dvajset tisoč milj pod morjem (Prevod: Jana Pavlič; spremna beseda: Boštjan Gorenc – Pižama)

3. Michael Ende, Neskončna zgodba (Prevod: Janez Gradišnik; spremna beseda: Peter Svetina)

4. Anton Ingolič, Gimnazijka (Avtorica spremne besede in jezikovne posodobitve: Anita Dernovšek)

5. Josip Vandot, Kekec nad samotnim breznom (Spremna beseda: Miran Hladnik)

Na naši šoli se bomo v projekt vključili prvič, prebirali in aktualizirali pa bomo knjigo P. L. Travers: Mary Poppins.

Zapisala: Polona Umek Repovž