V sredo, 12. 6. 2024, so na naravoslovnem dnevu z naslovom “Virtualna gozdna učna pot”, učenci 9. razreda raziskovali naravo in gozdni ekosistem okoli Otočca ter svoje ugotovitve predstavili na lastno izdelanih spletnih straneh. Cilj dneva je bil združiti znanje iz naravoslovja in informatike, spodbuditi ustvarjalnost ter razvijati digitalne veščine učencev.

V računalniški učilnici so učenci začeli z delom na svojih spletnih straneh. Uporabili so orodje za spletno oblikovanje (WordPress) in H5P vtičnik za ustvarjanje različnih iger. 

Naravoslovni dan  je bil uspešno izveden in je učencem ponudil priložnost za interdisciplinarno učenje. Učenci so pokazali veliko zanimanja za naravoslovne vsebine in digitalne veščine. Takšni dogodki so ključnega pomena za celosten razvoj učencev in spodbujanje njihovega zanimanja za naravoslovje in tehnologijo.

Spletne strani učencev si lahko ogledate na naslednji povezavi.

Zapisal: Marjan Matešič

Related Images:

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost