Spoštovani zaposleni, učenci in starši,

Obveščamo vas, da je pristojna oseba za upravljanje z AAI-računi na našem zavodu Marjan Matešič. Za morebitne težave s prijavo ali ponastavitvijo gesla ga lahko kontaktirate na naslednji način:

• E-pošta: marjan.matesic@os-otocec.si

V primeru pozabljenega gesla vam priporočamo, da ob ponastavitvi gesla uporabite naslednjo povezavo.

AKTUALNI  IT  PROJEKTI

ZAKLJUČENI  IT  PROJEKTI

OČISTIMO SLOVENIJO DIGITALNIH ODPADKOV

Letos je naša šola sodelovala v najlažji čistilni akciji na svetu – “Očistimo Slovenijo digitalnih odpadkov”, ki je trajala do 16. marca 2024.

Učitelji in učenci od 4. razreda naprej, so se lotili čiščenja odpadkov, ki se kopičijo na naših e-poštnih naslovih, računalnikih in mobilnih napravah in prispevajo k izpustom toplogrednih plinov.

Z izbrisom vseh nepotrebnih datotek, aplikacij, fotografij in videoposnetkov prihranimo energijo, podaljšamo življenjsko dobo svojih naprav, oblikujemo nove digitalne navade in postanemo bolj učinkoviti ter zadovoljni.

Z čiščenjem nepotrebne e-pošte, datotek, fotografij in videoposnetkov na naših računalnikih, smo na OŠ Otočec pridobili naslednji rezultat:

• 22 779 g CO2eq na leto, kar si lahko predstavljamo kot 124 prevoženih kilometrov z avtom ali pa predelavo 32 litrov mleka

Hvala vsem sodelujočim!