V sredo, 12. 6. 2024, so se učenci 7. razreda z avtobusom odpravili na pot proti Velenju in Vitanju. Načrtovana ekskurzija se je izkazala kot zanimiv preplet podzemlja in vesolja. V prvem delu ekskurzije so učenci spoznali rudnik premoga v Velenju. Vodnik je na zelo slikovit način opisal zgodovino Velenja ter življenje rudarjev nekoč in danes, doživetje pa so popestrili številni realistični prikazi dela v rudniku. Poleg omenjenih prikazov bodo učencem zagotovo ostali v spominu vožnja z rudniškim dvigalom, malica v najgloblji jedilnici na svetu ter vožnja z rudniškim vlakom.

V drugem delu ekskurzije so učenci pokukali v vesolje, saj so obiskali Center vesoljskih tehnologij Hermana Potočnika Noordunga v Vitanju. Učenci so spoznali marsikatero skrivnost vesolja in zanimivosti iz življenja Hermana Potočnika Noordunga ter njegov prispevek k znanosti. Ob koncu so se pomerili na zanimivi tekmi s pomočjo izdelkov, ki so jih izdelali med ustvarjalno delavnico.

Zapisal: Marcel Sebanc

Related Images:

(Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost