Teden pisanja z roko je vseslovenska akcija, ki ozavešča o pomenu ohranjanja pisanja z roko. Društvo Radi pišemo z roko akcijo organizira z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom RS za šolstvo.

Cilji so ohranjati kulturo pisanja z roko pri mlajših in starejših, ozaveščati o prednostih pisanja z roko in škodljivosti pretirane uporabe tipkovnice v pisnem komuniciranju ter opozarjati na pomen izvirnosti pri pisanju z roko.

Teden pisanja z roko bo potekal od 22. do 26. januarja 2024 in se mu bo pridružila tudi naša šola.

Namen Tedna pisanja z roko 2024 je ozaveščanje in spodbujanje pisanja z roko, saj je še vedno nepogrešljivo pri podpisovanju dokumentov, nosi osebno noto z našo neponovljivo pisavo, povečuje koncentracijo in ustvarja trajne zapise … Le s pisanjem z roko bomo ohranjali tudi motorično spretnost.

Osrednja tema Tedna pisanja z roko 2024 bo »Zapis časa o nas«.

Zapisala: Polona Umek Repovž

Related Images:

(Skupno 210 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost