22. aprila so bili razglašeni rezultati državne ravni natečaja Evropa v šoli, ki letos nosi naslov Dobro se z dobrim vrača. Izmed številnih prispelih del je pozornost strokovne žirije vzbudila tudi pravljica Čarobna kokoš, ki jo je napisala učenka 6. a Marja Škrget. Njena mentorica je bila Barbara P. Plevanč.

Tako je Marja na literarnem delu natečaja v skupini 2. triletja zasedla 2. mesto. Čestitamo!

Ni pa bila edina, ki se je uvrstila na državni nivo natečaja: s pesmijo Dobri ljudje za dobre ljudi je bil na to najvišjo raven uvrščen tudi Matevž Pelko, 6. a, ob njem še njegov sošolec Janez Ucman s pesmijo Prijazni ljudje in tudi Julija Pernek iz 7. a z zgodbo Zimska dobrodošlica. Na likovnem delu natečaja pa se je najbolje odrezala Lejla Sinanović iz 2. b, katere likovni izdelek je bil tudi izbran za udeležbo na državnem nivoju natečaja.

Na literarni natečaj Evropa v šoli sta letos svoja dela poslala še Eva Letnik, 6. a, in sicer pesem Svet, z dobrodelnostjo odet in Lenart Medved, 7. a – basen Mišek in lisičja smola.

Vabljeni, da si preberete literarna dela omenjenih učencev:

Zapisala: Barbara P. Plevanč