Občinsko prvenstvo v streljanju v znamenju Otočca

Na občinskem prvenstvu v streljanju, ki je bilo v sredo, 12. 12. 2018, na strelišču v Novem mestu so bili naši strelci odlični, saj so pobrali skoraj vse medalje in pokale. Z mirno roko so se izkazali mlajši dečki in deklice, ki so ekipno zmagali, posamično pa...
Več ...

Prvi razred na drsanju

V ponedeljek, 10. 12. 2018, so imeli učenci 1. a in 1. b razreda športni dan. Odpravili so se v Novo mesto na drsališče. Najprej se je na ledeno ploskev podal 1. a razred, učenci 1. b pa so se sprehodil skozi mesto, si ogledal pomembne stavbe ter nahranil račke ob...
Več ...

Bazar – fotoutrinki

Več ...

Starejše deklice ponovno občinske prvakinje v odbojki

Na občinskem prvenstvu v odbojki so naše starejše deklice zanesljivo obranile naslov občinskih prvakinj. Brez izgubljenega seta so še enkrat več dokazale, da so trenutno za razred boljše od ostalih šol v občini. Z zmago so se uvrstile na področno prvenstvo, ki bo po...
Več ...

Od pšenice do kruha

V ponedeljek, 3. 12. 2018, so imeli učenci 1. razreda tehniški dan z naslovom Od pšenice do kruha. Obiskali so Košakov mlin v Družinski vasi, kjer so jih prijazno sprejeli, jim predstavili poklic mlinarja, prikazali postopek pridelave moke in jih popeljali skozi mlin....
Več ...

Tehniški dan na Kmetijski šoli Grm in biotehniški gimnaziji

Kot veste, se učenci 9. in tudi že 8. razreda odločamo o vpisu na srednjo šolo, zato smo se odločili za ogled srednje šole na Grmu v obliki naravoslovnega dne. 3. 12. 2018 smo se v dopoldanskem času peš odpravili na Kmetijsko šolo Grm in biotehniško gimnazijo Novo...
Več ...

Občinsko prvenstvo v streljanju v znamenju Otočca

Na občinskem prvenstvu v streljanju, ki je bilo v sredo, 12. 12. 2018, na strelišču v Novem mestu so bili naši strelci odlični, saj so pobrali skoraj vse medalje in pokale. Z mirno roko so se izkazali mlajši dečki in deklice, ki so ekipno zmagali, posamično pa...

Prvi razred na drsanju

V ponedeljek, 10. 12. 2018, so imeli učenci 1. a in 1. b razreda športni dan. Odpravili so se v Novo mesto na drsališče. Najprej se je na ledeno ploskev podal 1. a razred, učenci 1. b pa so se sprehodil skozi mesto, si ogledal pomembne stavbe ter nahranil račke ob...

Od pšenice do kruha

V ponedeljek, 3. 12. 2018, so imeli učenci 1. razreda tehniški dan z naslovom Od pšenice do kruha. Obiskali so Košakov mlin v Družinski vasi, kjer so jih prijazno sprejeli, jim predstavili poklic mlinarja, prikazali postopek pridelave moke in jih popeljali skozi mlin....

Občinsko prvenstvo v šahu

Na občinskem posamičnem prvenstvu v šahu, ki je bilo v torek, 4. 12. 2018, na Šolskem centru Novo mesto, so uspešno nastopali tudi naši učenci. Najbolj sta se izkazali Lucija Radež, ki je v konkurenci mlajših učenk zmagala, ter Kristina Žagar, ki je bila pri starejših...

Praznični bazar 2018

V torek, 4. decembra 2018, smo učenci in delavci šole organizirali praznični bazar, ki je potekal od 15. do 17. ure v telovadnici in jedilnici šole. Učitelji so z učenci v novembru in decembru organizirali ustvarjalne delavnice, na katerih je nastalo veliko lepih in...

IZDELAVA ADVENTNIH VENČKOV

V četrtek, 29. novembra 2018, je na šoli v času podaljšanega bivanja potekala delavnica IZDELAVA ADVENTNIH VENČKOV, na katero so bili vabljeni učenci podaljšanega bivanja ter njihovi starši, stari starši, bratci, sestrice, … Delavnico je organizirala učiteljica...

Akademija znanja

Na Gimnaziji Novo mesto so letos pričeli že s sedmo sezono projekta Akademija znanja. Namenjen je učencem osmih in devetih razredov osnovnih šol s področja Dolenjske in Bele krajine, ki bi želeli za eno dopoldne izkusiti utrip gimnazijskega življenja in svoje znanje...

Občinsko prvenstvo v rokometu za starejše deklice

Na občinskem prvenstvu v rokometu, ki je bilo v četrtek, 22. 11. 2018, so se naša starejša dekleta spet izkazala z odličnim rezultatom. S tremi zmagami in porazom v finalu so zasedla drugo mesto ter šoli prinesle nov pokal. Ostale rezultate si lahko ogledate na tej...

Tradicionalni slovenski zajtrk

Na osnovni šoli Otočec smo z obeleževanjem slovenske hrane pričeli že na začetku tedna. Poskusili smo lahko tradicionalne prekmurske, primorske, goriške, koroške in dolenjske jedi. Teden smo zaključili s tradicionalnim slovenskim zajtrkom, ki ga skupaj pripravljamo...

Ura glasbene umetnosti nekoliko drugače

V petek, 16. novembra 2018, je učence 2. a in 2. b razreda obiskala violončelistka Mateja Mirtek, učiteljica violončela na Glasbeni šoli Marjana Kozine v Novem mestu. Ker imajo učenci po učnem načrtu cilj, da spoznajo družino godal, je bil njen obisk pri uri glasbene...

Stran 1 od 4412345...102030...Zadnja »
Print this pageEmail this to someone