Dokončanje gradnje na OŠ Otočec

V ponedeljek, 4. julija 2022, sta župan Gregor Macedoni in predstavnik podjetja TGH Marko Jarnević podpisala pogodbo za ureditev podstrešja v novozgrajenem prizidku Osnovne šole Otočec, kjer bo nastal prostor za knjižnico in zbornico. Dela, ki vključujejo ureditev...

Počitniški koledar zdravja 2022

Počitniški koledar je namenjen otrokom in mladostnikom, vsebuje pa devet vsebinskih področij z glavnimi sporočili (dobro počutje, varna uporaba zaslona, ustno zdravje, preprečevanje nalezljivih bolezni, zdrava prehrana, zaščita pred soncem, zdrava telesna dejavnost,...

Skeči mladih nadobudnih igralcev

Učenci izbirnega predmeta Gledališki klub so z učiteljico Barbaro P. Plevanč pripravili več skečov katere so tudi posneli. Hudomušne prigode si lahko ogledate na spodnjih povezavah razred 7. a:  Presedanje  razred 6. a: Premalo matematike in preveč učenke 7....

Zdrava šola – e-Mesečnik za mlade iz programa To sem jaz 

Izšla je 2. številka e-Mesečnika To sem jaz in to tik pred počitnicami. Uporabno branje za otroke in mladostnike. Uživajte 🙂  V velikem slogu na počitnice     Hej, blagodejna poletna jutra, ko se lahko sproščeno pretegneš v postelji, vdihneš nov dan in...

Obisk v Škocjanskih jamah

V četrtek, 23. 6., so imeli učenci 7. razredov naravoslovni dan. Ogledali so si Škocjanske jame, mogočno kraško stvaritev reke Reke, ter občudovali podzemni svet in kraške pojave. Po prijetni osvežitvi v senčki dreves so se nato podali še na voden ogled Parka vojaške...

Slovesen zaključek šolskega leta

Dan pred uradnim zaključkom šolskega leta 2021/2022 smo se v četrtek, 23. junija 2022, s prireditvijo ob dnevu državnosti poslovili od pouka. Prireditev sta povezovali učenki 4. a razreda Galja Ogorevc in Eva Letnik. Na prireditvi ni manjkalo petja in plesa. Podeljena...

Dokončanje gradnje na OŠ Otočec

V ponedeljek, 4. julija 2022, sta župan Gregor Macedoni in predstavnik podjetja TGH Marko Jarnević podpisala pogodbo za ureditev podstrešja v novozgrajenem prizidku Osnovne šole Otočec, kjer bo nastal prostor za knjižnico in zbornico. Dela, ki vključujejo ureditev...

Počitniški koledar zdravja 2022

Počitniški koledar je namenjen otrokom in mladostnikom, vsebuje pa devet vsebinskih področij z glavnimi sporočili (dobro počutje, varna uporaba zaslona, ustno zdravje, preprečevanje nalezljivih bolezni, zdrava prehrana, zaščita pred soncem, zdrava telesna dejavnost,...

Skeči mladih nadobudnih igralcev

Učenci izbirnega predmeta Gledališki klub so z učiteljico Barbaro P. Plevanč pripravili več skečov katere so tudi posneli. Hudomušne prigode si lahko ogledate na spodnjih povezavah razred 7. a:  Presedanje  razred 6. a: Premalo matematike in preveč učenke 7....

Obisk v Škocjanskih jamah

V četrtek, 23. 6., so imeli učenci 7. razredov naravoslovni dan. Ogledali so si Škocjanske jame, mogočno kraško stvaritev reke Reke, ter občudovali podzemni svet in kraške pojave. Po prijetni osvežitvi v senčki dreves so se nato podali še na voden ogled Parka vojaške...

Ekskurzija sedmošolcev v Pustolovski park Geoss

Učenci 7. a in 7. b razreda so se 22. junija, dan po koncu ocenjevalne konference, podali v pustolovski park blizu geometričnega središča Slovenije, kjer so preživeli aktiven in adrenalinski šolski dan. Po uvodnih inštrukcijah o uporabi varnostne opreme in tehniki...

Naj eko razred je..

Zmagovalni eko razred so učenci 3.a razreda. Za nagrado so šli v ponedeljek, 20.6.2022, v Živalski vrt v Ljubljano. Pridružili sta se jim je še učiteljica Urša Zupančič, ki je bila njihova vodička in razredničarka. Nekateri so bili prvič v živalskem vrtu in so bili...

S solzami v očeh smo se poslovili..

V sredo, 15. junija, so učenci obeh devetih razredov dočakali svečani zaključek devetega razreda in tudi svojega šolanja na OŠ Otočec. Ravnateljica Mateja Rožman je povzela nekaj zaključnih misli in učencem zaželela vse dobro v nadaljnjem izobraževanju in življenju....

Zaključna ekskurzija po Ljubljani

V ponedeljek, 13. 6. 2022, so se učenci 2. razreda odpravili na zasluženo Zaključno ekskurzijo po Ljubljani. Obiskali so Ljubljanski grad. Bilo je zelo poučno in zabavno. Sledili smo namigom ljubljanskega zmaja Francija in iskali njegov skriti zaklad. Ali mislite, da...

Finale posamičnega državnega prvenstva v atletiki

Na finale posamičnega državnega prvenstva v atletiki, ki je bilo 8. 6. 2022, v Mariboru so se uvrstili trije učenci naše šole. Bor Ogorevc v skoku  v višino in Simon Predalič v teku na 60 m sta bila izvrstna, saj sta v konkurenci mlajših dečkov osvojila tretje...

DVE MEDALJI NA DP V ATLETIKI

V sredo, 8. 6. 2022, je v Mariboru potekalo državno šolsko prvenstvo v atletiki. Iz področnega prvenstva so se v finale uvrstili trije učenci: Simon Predalič v teku na 60 m, Bor Ogorevc v skoku v višino in Žiga Kastelic v skoku v daljino. Naši učenci so tekmovali...

EKSKURZIJA V BELI KRAJINI

V petek, 3. 6. 2022, so imeli učenci 1. razreda poučno ekskurzijo v Belo Krajino. Na poti do Gorjancev in na drugo stran le teh so učenci spremljali pokrajino in kraje, ki jih večina še ne pozna. Nekaj se jih je spomnilo na poletne vožnje na morje, nekaj učencev ima v...

Področno prvenstvo v odbojki na mivki

V ponedeljek, 6. 6. 2022, je bilo na igriščih na Loki v Novem mestu področno prvenstvo v odbojki na mivki za šolsko leto 2022/23. Obe naši ekipi sta odigrali odlično. Deklice so brez poraza postale področne prvakinje in se uvrstile v nadaljnji krog tekmovanja, ki bo...

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 3.864 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost