ZBIRALNA AKCIJA ODPADNEGA PAPIRJA

Za nami je spomladanska zbiralna akcija odpadnega papirja, ki se je odvila v sredo, 22. 5. 2024.   Sodelovanje učencev, vrtčevskih otrok, staršev, učiteljev in delavcev vrtca v kilogramih odpadnega papirja tokrat nanese 11 843,75 kg.   Hvala osmošolcem,...

Učenci 1. b razreda prejeli nagrado na natečaju Mladi raziskovalci evropske dediščine 2023/2024

Učenci 1. b razreda so skupaj z učiteljico Andrejo Strgar sodelovali na natečaju Mladi raziskovalci evropske dediščine 2023/2024. Sodelovali so v skupini otrok v starosti 6 do 11 let in za svoje delo prejeli nagrado. PREDSTAVITEV PROJEKTOV Čestitamo! Več informacij...

Prvošolski pevski zbor nastopil na reviji Gugajo se pesmice

Prvošolski pevski zbor OŠ Otočec pod vodstvom Ditke Zupančič je uspešno nastopil na območni reviji predšolskih in otroških pevskih zborov GUGAJO SE PESMICE. Ob klavirski spremljavi Vesne Resnik je izvedel program: prir. Franco E. Páez: BIBA LEZE (ljudska) Janez...

ZLATI SONČEK: KOLESARJENJE IN ROLANJE

Učenci 1. a razreda so se danes, 22. 5. 2024, v okviru programa Zlati sonček preizkusili v kolesarjenju in rolanju. Pokazali so veliko spretnosti in navdušenja. Poleg tega so se naučili pomembnih pravil varne vožnje in izboljšali svojo koordinacijo. Učitelji so...

ČETVORKA DEVETOŠOLCEV NA GLAVNEM TRGU

V torek, 21. maja, so se tudi devetošolci OŠ Otočec pridružili velikemu plesnemu dogodku v Novem mestu - četvorki na Glavnem trgu. Tam so skupaj z devetošolci in maturanti šol iz MO Novo mesto točno opoldne zaplesali četvorko in nekaj drugih plesov, ki so se jih...

Zdravstveno letovanje otrok na Debelem rtiču

Območno združenje RKS Novo mesto je objavilo obvestilo o zdravstvenem letovanju otrok in šolarjev. Več informacij najdete na spletni strani: https://novomesto.ozrk.si/nase-aktivnosti/obvestilo-o-letovanju-otrok  

ZBIRALNA AKCIJA ODPADNEGA PAPIRJA

Za nami je spomladanska zbiralna akcija odpadnega papirja, ki se je odvila v sredo, 22. 5. 2024.   Sodelovanje učencev, vrtčevskih otrok, staršev, učiteljev in delavcev vrtca v kilogramih odpadnega papirja tokrat nanese 11 843,75 kg.   Hvala osmošolcem,...

Učenci 1. b razreda prejeli nagrado na natečaju Mladi raziskovalci evropske dediščine 2023/2024

Učenci 1. b razreda so skupaj z učiteljico Andrejo Strgar sodelovali na natečaju Mladi raziskovalci evropske dediščine 2023/2024. Sodelovali so v skupini otrok v starosti 6 do 11 let in za svoje delo prejeli nagrado. PREDSTAVITEV PROJEKTOV Čestitamo! Več informacij...

ZLATI SONČEK: KOLESARJENJE IN ROLANJE

Učenci 1. a razreda so se danes, 22. 5. 2024, v okviru programa Zlati sonček preizkusili v kolesarjenju in rolanju. Pokazali so veliko spretnosti in navdušenja. Poleg tega so se naučili pomembnih pravil varne vožnje in izboljšali svojo koordinacijo. Učitelji so...

ČETVORKA DEVETOŠOLCEV NA GLAVNEM TRGU

V torek, 21. maja, so se tudi devetošolci OŠ Otočec pridružili velikemu plesnemu dogodku v Novem mestu - četvorki na Glavnem trgu. Tam so skupaj z devetošolci in maturanti šol iz MO Novo mesto točno opoldne zaplesali četvorko in nekaj drugih plesov, ki so se jih...

TEHNIŠKI DAN 14.5.2024 – IZDELAVA IGRAČ

Učenci 1.a razreda so skupaj z učiteljico razredničarko Andrejo Gospodarič ter ob pomoči učiteljic Polone Umek Repovž in Tee Štampalija preživeli čudovit tehniški dan. Ustvarjali so igrače za igro s prijatelji. Svoje ustvarjalne ideje so uresničili z uporabo...

REGIJSKO PRVENSTVO V KOŠARKI 3×3

V četrtek, 16. 5., je v ŠD Marof potekalo regijsko prvenstvo v košarki 3x3. Naši fantje so prikazali odlično igro in se uvrstili v polfinale. Žal so polfinalno in tekmo za tretje mesto izgubili, kar je pomenilo, da so dosegli končno tretje mesto. Čestitke. Rezultati...

ATLETIKA – OBČINSKO PRVENSTVO

V torek, 14. 5. 2024, je na stadionu Portoval v Novem mestu potekalo posamično občinsko prvenstvo v atletiki. Naši učenci so tekmovali odlično in osvojili kar nekaj odličij.   Tia Ana Halužan - 1. mesto (60 m) Simon Predalič - 2. mesto (60 m) Bor Ogorev - 2....

ZAKLJUČNA PRIREDITEV EVROPA V ŠOLI

Učenci OŠ Otočec, katerih dela so bila izbrana za državno raven natečaja Evropa v šoli, so bili 8. maja  povabljeni v Celje na zaključno prireditev. Poleg svečane podelitve priznanj državnim nagrajencem, med katerimi je bila tudi naša učenka 6. a Marja Škrget, ki...

TEDNI VSEŽIVLJENJSKEGA UČENJA NA OŠ OTOČEC

#TVU2024 #TVU29 let Na OŠ Otočec tudi letos sodelujemo v TVU, ki spodbujajo vseživljenjsko učenje že 29. leto. Med 10. majem in 16. junijem bomo pripravili: delavnice za nadarjene in radovedne učence delavnice zaposlenih za zaposlene razstavo fotografij učencev,...

ŠOLA V NARAVI 5. RAZRED

PETEK, 10. MAJ 2024 - VTISI IZ KOLESARSKE ŠOLE V NARAVI V LIBELIČAH Od 6. 5. do 10. 5. 2024 sta imela 5. razreda OŠ Otočec kolesarsko šolo v naravi. Odpeljali smo se v Libeliče, na Koroško in tam preživeli 5 čudovitih dni, ki so bile zapolnjene z različnimi...

PRIREDITEV OB DNEVU ZEMLJE 2024

Svetovni dan Zemlje, ki ga obeležujemo 22. aprila, je namenjen vsem prebivalcem našega planeta, vzpodbuja pa k aktivnemu ter odgovornemu delovanju in ravnanju na vseh področjih ohranjanja našega planeta. Geslo letošnjega svetovnega dneva Zemlje je »Planet proti...

KULTURNI DAN JURI MURI V AFRIKI PLEŠE

V petek, 26. 4. 2024, so imeli učenci 1. in 2. razreda kulturni dan z naslovom Juri Muri v Afriki pleše. V šoli so se seznanili z delom in življenjem pesnika Toneta Pavčka. Odpravili so se v Novo mesto, kjer je potekala prireditev ob dnevu Zemlje. Ogledali so si...

ROBOTIKA – TEHNIŠKI DAN 7. RAZREDA

25. aprila, so učenci 7. razreda imeli tehniški dan na temo robotika, ki je bil zelo uspešen in navdušujoč. Učenci so bili razdeljeni v manjše skupine, kjer so se pod vodstvom učiteljev lotili različnih projektov. Med izvajanjem svojih projektov so učenci pokazali...

Related Images:

(Skupno 8.026 obiskov, današnjih obiskov 4)
Dostopnost