OŠ Otočec v projektu Erasmus+

OŠ Otočec je začetku šolskega leta 2020/2021 pristopila k mednarodnemu projektu Erasmus+ z naslovom "Bad eating habits OUT, doing sports IN".

Izobraževanje na daljavo se nadaljuje tudi v tednu od 18. do 22. januarja 2021

Obveščamo vas,  da se vzgojno-izobraževalno delo za učence od 1. do 9. razreda, ki poteka na daljavo, nadaljuje tudi še v tednu od 18. do 22. januarja 2021. Mateja Rožman, ravnateljica

Dostop do uporabnih spletnih strani

Glede na to, da izobraževanje na daljavo še kar traja, pošiljamo nekaj uporabnih strani oz. povezav do gradiv, ki vam bodo morda v pomoč pri pouku od doma, še posebej kot pomoč pri bralni znački ali pisanju seminarskih nalog. Brezplačne eknjige na Emka.si Izposoja...

Male sive celice

Čeprav se nam zdi, da se je življenje izven šolskih klopi popolnoma ustavilo, pa oddaja Male sive celice, ki nas od jeseni ob sobotah zjutraj na RTV Slovenija razveseljuje in skrbi za našo možgansko telovadbo, poteka nemoteno naprej. Tako so se Karmen Zaletelj, Lana...

Praznična voščila devetošolcev

Devetošolci so pri LUM na daljavo raziskovali, iskali in fotografsko ujeli naključne črke, ki jim jih je ponudilo domače notranje in zunanje okolje. Tako so zapisali svoja praznična voščila: Mentorica: Andreja Novak Gabrič, učiteljica LUM

Literarni prispevek “Kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima”

Literarni prispevek, učenca 7. b razreda Darisa Sinanovića, na temo "Kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima". Mentorica: Barbara Pavlovič Plevanč   Kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima - Daris Sinanović, 7. b

Dostop do uporabnih spletnih strani

Glede na to, da izobraževanje na daljavo še kar traja, pošiljamo nekaj uporabnih strani oz. povezav do gradiv, ki vam bodo morda v pomoč pri pouku od doma, še posebej kot pomoč pri bralni znački ali pisanju seminarskih nalog. Brezplačne eknjige na Emka.si Izposoja...

Male sive celice

Čeprav se nam zdi, da se je življenje izven šolskih klopi popolnoma ustavilo, pa oddaja Male sive celice, ki nas od jeseni ob sobotah zjutraj na RTV Slovenija razveseljuje in skrbi za našo možgansko telovadbo, poteka nemoteno naprej. Tako so se Karmen Zaletelj, Lana...

Praznična voščila devetošolcev

Devetošolci so pri LUM na daljavo raziskovali, iskali in fotografsko ujeli naključne črke, ki jim jih je ponudilo domače notranje in zunanje okolje. Tako so zapisali svoja praznična voščila: Mentorica: Andreja Novak Gabrič, učiteljica LUM

Plakati miru naših sedmošolcev

Naša šola že nekaj let sodeluje na mednarodnem likovnem natečaju Plakat miru, ki ga organizirajo Lions klubi po vsem svetu. Tudi to jesen smo se odzvali povabilu Lions kluba Novo mesto. Na temo »Prispevam k miru« so ustvarjali učenci Neja Rifelj, Karmen Zaletelj, Eva...

Šolska himna

NA OTOČCU SREDI KRAJA NAŠA ŠOLA SE NAHAJA TUKAJ NAM DELIJO ZNANJE, KI GA VSAK POSEBEJ ŽANJE. ZVEZEK TREBA JE UZETI, SE TRUDITI GA ODPRETI, UČENJE VČASIH NI LAHKO, A KORISTILO NAM BO. II: NAM V PONOS JE ŠOLA NAŠA V ZNANJU DRUGE VSE PREKAŠA TU DOLGČAS NAM NE BO, KER V...

Teden dejavnosti za učence od 6. do 9. razreda

V naslednjem tednu, od 14. do 18. decembra, se bodo izvajali dnevi dejavnosti. Vsak dan so predvidene dejavnosti, ki jih boste opravljali na točno določen dan z izjemo športnega dne, ki ga lahko izvedete že med tem vikendom, obvezno pa do torka, 15. decembra. Vsa...

Decembrski spletni koncerti glasbenih šol 2020

Decembrski čas je lepši z glasbenimi dogodki. Zato so za vas pripravili decembrske spletne koncerte glasbenih šol 2020 v soorganizaciji Zavoda RS za šolstvo, Zveze slovenskih glasbenih šol, Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter Arnesa. Program si oglejte...

Bralna sobica

Dragi zvesti in malo manj zvesti bralci in obiskovalci šolske knjižnice! Ali ni čudovito, če doma v svoji sobici ležite na kavču ali na postelji in berete svojo najljubšo knjigo? Kaj pa, če bi se pogovarjali o njej, o njenih knjižnih junakih, jo priporočali še komu...

Literarni prispevki 6. b

Učenci 6. b so prejšnji teden literarno ustvarjali - pisali so lastne pravljice. Tokrat objavljamo pravljico, ki jo je napisal Erik Predalič, ostale pa si lahko preberete pod zavihkom Knjižnica - Mladi literati - 6. b. Kako je zajec ukradel med - Erik Predalič  ...

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 1.615 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost