JUMICAR

V sredo, 4. 10. 2023 so učenci 5. razredov sodelovali na cestnem poligonu Jumicar, kjer so se preizkusili v cestnih pravilih in vožnji z avtomobilčki. Učenci so imeli najprej predavanje o cestnih pravilih, nato so se razdelili v dve skupini. Prva skupina je odšla na...

EKIPNO PODROČNO PRVENSTVO V ATLETIKI

V četrtek, 28. 9. 2023, je bilo na stadionu Portovald v Novem mestu, ekipno področno prvenstvo v atletiki za osnovne šole. Prvenstva sta se udeležili tudi obe ekipi naše šole.  Dečki so z 14472 osvojenimi točkami dosegli odlično 5. mesto, deklice pa so osvojile...

ŠPORTNI DAN – 5. RAZRED

V sredo, 27. 9. 2023, so se učenci 5. razredov odpravili na pohod do Herinje vasi, kjer so imeli športne igre. Združili so hojo in igre ter tako obeležili slovenski dan športa. Prvi postanek je bil pri Starem gradu, kjer so si odpočili in malce pokramljali. Pohod so...

ŠPORTNI DAN: TEK ZA UŽITEK IN MED RAZREDNE ŠPORTNE IGRE Z ŽOGO

V sredo, 27. 9. 2023, je za učence od 6. do 9. razreda potekal športni dan. Obeležili smo dan slovenskega športa in evropski teden športa. Prve tri šolske ure so učenci najprej po kolesarski progi med Kronovim in gradom Otočec tekli. Med tekom so učenci glede na svoje...

ŠOLA V NARAVI, 3. RAZRED. CŠOD BURJA, SEČA

Četrtek, 28. september 2023 Plavalna šola v naravi se za tretješolce počasi zaključuje. Današnje dopoldne so učenci preživeli kot mali raziskovalci, saj so iskali živali in rastline na obalnem pasu. Spoznali so, kakšne pogoje imajo za življenje in kako so se...

SODELOVALI SMO NA 17. LIKOVNI USTVARJALNICI V MIRNI PEČI

V ponedeljek, 25. 9., sta osmošolki Anastazija in Patricija Pečarič v družbi osnovnošolcev Dolenjske in Bele krajine ustvarjali na likovni ustvarjalnici, ki ga je že sedemnajstič organizirala OŠ Toneta Pavčka v Mirni Peči. Delavnica se je izvajala pri Lovskem domu v...

JUMICAR

V sredo, 4. 10. 2023 so učenci 5. razredov sodelovali na cestnem poligonu Jumicar, kjer so se preizkusili v cestnih pravilih in vožnji z avtomobilčki. Učenci so imeli najprej predavanje o cestnih pravilih, nato so se razdelili v dve skupini. Prva skupina je odšla na...

EKIPNO PODROČNO PRVENSTVO V ATLETIKI

V četrtek, 28. 9. 2023, je bilo na stadionu Portovald v Novem mestu, ekipno področno prvenstvo v atletiki za osnovne šole. Prvenstva sta se udeležili tudi obe ekipi naše šole.  Dečki so z 14472 osvojenimi točkami dosegli odlično 5. mesto, deklice pa so osvojile...

ŠPORTNI DAN – 5. RAZRED

V sredo, 27. 9. 2023, so se učenci 5. razredov odpravili na pohod do Herinje vasi, kjer so imeli športne igre. Združili so hojo in igre ter tako obeležili slovenski dan športa. Prvi postanek je bil pri Starem gradu, kjer so si odpočili in malce pokramljali. Pohod so...

ŠOLA V NARAVI, 3. RAZRED. CŠOD BURJA, SEČA

Četrtek, 28. september 2023 Plavalna šola v naravi se za tretješolce počasi zaključuje. Današnje dopoldne so učenci preživeli kot mali raziskovalci, saj so iskali živali in rastline na obalnem pasu. Spoznali so, kakšne pogoje imajo za življenje in kako so se...

DAN BREZ AVTOMOBILA

V petek, 22. 9., je na Glavnem trgu v Novem mestu potekal dogodek Dan brez avtomobila, s katerim se je zaključil Evropski teden mobilnosti 2023. Udeležili so se ga tudi učenci 1. in 2. razreda naše šole. Učenci so kmalu po otvoritvi in pozdravu podžupana odplesali...

PEŠBUS

Med 15. in 22. septembrom je v sklopu Evropskega tedna mobilnosti na OŠ Otočec potekal projekt Pešbus. Glavni cilj projekta je, da otroci v spremstvu odraslih oseb v šolo prihajajo peš. Tokratna izvedba je bila najštevilčnejša do zdaj, sodelovalo je preko 30...

PRVOŠOLCI PRVIČ V ŠOLSKI KNJIŽNICI

Učenci prvega razreda so v četrtek, 14. 9. 2023, prvič obiskali šolsko knjižnico. Tam so spoznali knjižničarko Polono, ki jim je predstavila knjižnico ter pravila obnašanja v njej. Prebrala jim je tudi pravljico o zajčku, ki je rad bral. Prvošolci so ob obisku prejeli...

PRVI ŠPORTNI DAN TRETJEŠOLCEV

V petek, 8. septembra 2023, so učenci 3. a in 3. b opravili jesenski pohod za Zlatega sončka. Odpravili so se na Strugo. Pot jih je vodila po Šolski cesti, vse do Šentpetra, nato pa proti Dolenji vasi, skozi gozd do jase pri gradu Otočec. Pot so nadaljevali proti...

PODALJŠANJE NAZIVA KULTURNA ŠOLA

Zelo veseli smo, da smo se v zadnjih petih letih spet izkazali na kulturnem področju, saj nam je Javni sklad RS za kulturne dejavnosti do konca šol. leta 2025/26 podaljšal naziv Kulturna šola. Naziv je za našo šolo veliko priznanje, saj je rezultat večletnega dela na...

Pesem ob začetku novega šolskega leta

8. RAZRED Prvi teden šole je, zaenkrat še vse je kul. A že naslednji teden zares se začne, tem in snovi se nabralo bo ful.             Nove in nove ocene se dobijo, s'm upi in žel' si da cveki ne letijo. Zato bo...

Seznam del za Cankarjevo tekmovanje

Spoštovani učenci in starši! Za vse vnete bralce je tu izbor besedil za Cankarjevo tekmovanje v novem šolskem letu 2023/24: 1. razred:Ela Peroci: Muca Copatarica 2. in 3. razred:Tone Pavček: Juri Muri po Sloveniji 4. in 5. razred:Nataša Konc Lorenzutti: Kakšno drevo...

Strokovna ekskurzija pri nemščini v Gradec

V torek, 13. 6. 2023, se je 41 učencev, ki se z nemščino srečujejo v okviru predmetov Obvezni 2. tuji jezik, Nemščina 3, Nemščina N2N za 4., 5., 6. in 8. razred, s tremi učitelji spremljevalci in v sodelovanju s turistično agencijo Kompas Novo mesto, odpravilo na...

Kubo robotika

V drugi polovici letošnjega šolskega leta so na šolo prispeli kubo robotki. Nekateri učenci so jih spoznali na delavnicah, enkrat tedensko pa se je v sklopu razširjenega programa izvajala dejavnost Kubo robotika za prvošolce. Učenci so z veseljem obiskovali dejavnost,...

(Skupno 6.609 obiskov, današnjih obiskov 2)
Dostopnost