Prvenstvo v šahu za posameznike

V soboto, 16. 12. 2017, je bilo v OŠ Toneta Pavčka v Mirni peči, področno posamično prvenstvo v šahu. Našo šolo sta zastopali dve učenki v kategoriji mlajših deklic in se odlično izkazali. Kristina Žagar je zasedla drugo mesto, Lucija Radež pa četrto. Ostali rezultati...
Več ...

1. razred na drsanju

V četrtek, 14.12.2017, so se učenci 1. razredov preizkusili v drsanju. Dan so zaznamovale vragolije na ledu, nekaj akrobatskih padcev, predvsem pa veliko smeha. Učenci so neizmerno uživali. Učiteljice 1. razredov [nggallery...
Več ...

Občinsko prvenstvo v streljanju

Na občinskem prvenstvu v streljanju, ki je bilo v torek,12. 12. 2017, na strelišču v Novem mestu, so bili naši učenci odlični. Najbolj sta se izkazala Gašper Strgar in Ema Švirt, ki sta v konkurenci mlajših dečkov oz. deklic zasedla drugi mesti. Ekipno pa so bili...
Več ...

Obisk Dedka Mraza 2017

V ponedeljek, 11. decembra 2017, je najmlajše otroke iz Otočca in bližnjih naselij obiskal Dedek Mraz. Na šoli sta potekali dve prireditvi v organizaciji DPM Mojca. Pri izvedbi so pomagali tudi naši učenci in zaposleni. Fotografije si lahko...
Več ...

Tehniški krožek 3. in 4. razred

Učenci 3. in 4. razreda, ki obiskujejo interesno dejavnost Tehniški krožek, ustvarjajo različne izdelke iz papirja in kartona. V mesecu septembru so izdelali škatlico po želji. Oktobra in novembra so izdelovali izdelek po želji – nogometno žogo. Ker je bil izdelek...
Več ...

Občinsko prvenstvo v šahu

V petek, 8. 12. 2017, je bilo na Šolskem centru Novo mesto posamično občinsko prvenstvo v šahu. Od naših učencev so odlične rezultate dosegle Kristina Žagar s prvim in Lucija Radež z drugim mestom pri mlajših deklicah.Ostali rezultati so priloženi. Vitoslav Gabrič...
Več ...

Prvenstvo v šahu za posameznike

V soboto, 16. 12. 2017, je bilo v OŠ Toneta Pavčka v Mirni peči, področno posamično prvenstvo v šahu. Našo šolo sta zastopali dve učenki v kategoriji mlajših deklic in se odlično izkazali. Kristina Žagar je zasedla drugo mesto, Lucija Radež pa četrto. Ostali rezultati...

1. razred na drsanju

V četrtek, 14.12.2017, so se učenci 1. razredov preizkusili v drsanju. Dan so zaznamovale vragolije na ledu, nekaj akrobatskih padcev, predvsem pa veliko smeha. Učenci so neizmerno uživali. Učiteljice 1. razredov [nggallery...

Občinsko prvenstvo v streljanju

Na občinskem prvenstvu v streljanju, ki je bilo v torek,12. 12. 2017, na strelišču v Novem mestu, so bili naši učenci odlični. Najbolj sta se izkazala Gašper Strgar in Ema Švirt, ki sta v konkurenci mlajših dečkov oz. deklic zasedla drugi mesti. Ekipno pa so bili...

Tehniški krožek 3. in 4. razred

Učenci 3. in 4. razreda, ki obiskujejo interesno dejavnost Tehniški krožek, ustvarjajo različne izdelke iz papirja in kartona. V mesecu septembru so izdelali škatlico po želji. Oktobra in novembra so izdelovali izdelek po želji – nogometno žogo. Ker je bil izdelek...

Občinsko prvenstvo v šahu

V petek, 8. 12. 2017, je bilo na Šolskem centru Novo mesto posamično občinsko prvenstvo v šahu. Od naših učencev so odlične rezultate dosegle Kristina Žagar s prvim in Lucija Radež z drugim mestom pri mlajših deklicah.Ostali rezultati so priloženi. Vitoslav Gabrič...

ŠOLSKA KNJIŽNICA OŠ OTOČEC BO ZAPRTA ZARADI INVENTURE

Obveščamo vas, da bo šolska knjižnica v času od 18. decembra do 20. decembra 2017 zaprta zaradi inventure knjižničnega gradiva. Do četrtka, 14. decembra 2017, morajo vsi učenci v knjižnico vrniti vsa izposojena gradiva (razen izposojenih učbenikov iz učbeniškega...

Državno tekmovanje Matemček

V soboto, 25. 11. 2017, se je 18 naših najboljših učencev udeležilo državnega tekmovanje iz prostorske predstavljivosti Matemček. Tekmovanje je potekalo na OŠ Center v dveh delih, ob 10-ih za mlajše učence in ob 11-ih za starejše. Letošnja visoka zahtevnost nalog na...

Tehniški krožek 1. in 2. razred

Učenci 1. in 2. razreda, ki obiskujejo interesno dejavnost Tehniški krožek, ustvarjajo različne izdelke iz papirja in kartona. V mesecu septembru so izdelali izdelek po želji – dinozavra. Mesec oktober je bil namenjen jeseni. Izdelovali so jesenske izdelke iz papirja,...

Izdelovanje adventnih venčkov v podaljšanem bivanju

V petek, 1.12.2017, so učenci v podaljšanem bivanju izdelovali adventne venčke. Delavnice se je udeležilo več kot 60 učencev. Učencem so poleg učiteljic pomagali tudi starši ter babice. Venčki so bili iz različnih materialov in okraskov. Na koncu so dodali še 4...

Pajek velikan

Učenci 2. razreda pri interesni dejavnosti Naša mala knjižnica z veseljem prebiramo priporočena gradiva, rešujemo Ustvarjalnik in sodelujemo v nagradnih igrah. V okviru priporočenih dejavnosti je nastal tudi pajek velikan. Kakšno višino je pajek dosegel, pa si lahko...

Tehniški dan učencev 6., 7. in 8. razreda

V četrtek, 16.11. 2017, so imeli učenci 6., 7. in 8. razreda tehniški dan. Odpravili so se v Polhov Gradec, kjer so si ogledali muzej pošte in telekomunikacij ter hišo medu Božnar. V hiši medu so imeli krajše predavanje o čebelah. Gospa Božnar je pripravila...

Varno v prometu

V četrtek, 23.11.2017, je učence 1. razredov obiskal policist. Na prijeten način je otrokom predstavil pravila obnašanja v prometu kot pešec in sopotnik. Skupaj smo se odpravili tudi na krajši sprehod v okolico šole, kjer je demonstriral pravilno prečkanje ceste....

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tretji petek v mesecu novembru v vzgojnih ustanovah že več let zapovrstjo namenjamo pomenu lokalno pridelane hrane, saj se z daljšanjem poti od pridelovalca do potrošnika zmanjša vsebnost C-vitamina v zelenjavi, prav tako se zmanjšajo vrednosti vitaminov A, B, E. Na...

Plavalna abeceda

Učenci 1. razredov so teden od 6.11. do 10.11. preživeli zelo aktivno, in sicer na bazenu OŠ Grm. Veliko so se naučili, premagali strahove, izpopolnili tehniko plavanja, prav vsi v plavanju napredovali in kar je najpomembnejše, se ob tem neizmerno zabavali. Komaj...

Stran 1 od 3512345...102030...Zadnja »
Print this pageEmail this to someone