Rezultati polfinalnega turnirja v košarki za dečke

Na polfinalnem turnirju v košarki za starejše dečke, ki je bil v torek, 16. 10. 2018, v ŠD Marof v Novem mestu so bili naši dečki uspešni. Z dvema zmagama in porazom so se uvrstili na finalni turnir, ki bo naslednji teden na OŠ Bršljin. Rezultate si lahko ogledate...
Več ...

Dan zdrave šole

V soboto, 13. 10. 2018, je naša šola ob 25. obletnici delovanja Slovenske mreže zdravih šol obeležila Dan zdrave šole. Osnovna šola Otočec je v mrežo vključena letos 7. leto. Organizirala ga je skupina učiteljev, ki deluje v timu zdrave šole, sodelovali pa so vsi...
Več ...

Uspešna jesenska zbiralna akcija starega papirja

Jesenska zbiralna akcija starega papirja je potekala od 8. do 12. oktobra 2018. Zbrali smo 13 767 kg odpadnega papirja. PONOSNI SMO, DA SMO UČINKOVITO ZDRUŽILI MOČI IN NAREDILI NEKAJ DOBREGA ZA OKOLJE. Hvala za trud in sodelovanje vsem učencem, vašim staršem in...
Več ...

ŠD – jesenski pohod na Gorjance

V četrtek, 11. 10. 2018, so učenci od 6. do 9. razreda opravili jesenski pohod na Gorjance. Odpravili so se do planinske koče na Gospodični, tisti z več energije pa so pot nadaljevali do Trdinovega vrha. Nekaj utrinkov s pohoda si lahko ogledate v spodnji galeriji....
Več ...

1. prijateljsko srečanje 4. b in 7. b

V tednu otroka sta se v petek, 5. 10. 2018, prvič v tem šolskem letu družila 4. b ter 7. b. Najprej so si učenci 7. b izbrali mlajšega prijatelja, s katerim se bodo skozi celo šolsko leto intenzivneje družili. Sledilo je lovljenje v parih, s čimer so se učenci dobro...
Več ...

Policist na obisku v 1. razredu

V četrtek, 11. oktobra 2018, se je učencem 1. razredov pridružil policist g. Tone Kos. Z njim so se pogovarjali o varnosti v prometu, spoznavali prometne znake, se naučili pravilno prečkati cesto, varno hoditi po pločniku, … Ogledali so si policijski avto. Na zelo...
Več ...

Dan zdrave šole

V soboto, 13. 10. 2018, je naša šola ob 25. obletnici delovanja Slovenske mreže zdravih šol obeležila Dan zdrave šole. Osnovna šola Otočec je v mrežo vključena letos 7. leto. Organizirala ga je skupina učiteljev, ki deluje v timu zdrave šole, sodelovali pa so vsi...

Policist na obisku v 1. razredu

V četrtek, 11. oktobra 2018, se je učencem 1. razredov pridružil policist g. Tone Kos. Z njim so se pogovarjali o varnosti v prometu, spoznavali prometne znake, se naučili pravilno prečkati cesto, varno hoditi po pločniku, … Ogledali so si policijski avto. Na zelo...

Nastop OPZ za starejše krajane KS Otočec

V soboto, 6. 10. 2018, so naši učenci popestrili tradicionalno srečanje starostnikov v gostilni Pugelj, ki ga organizira KORK Otočec. Najmlajši so zapeli in zaplesali, Gregor Janc pa je zaigral na harmoniko. Na koncu so nas presenetili s pogostitvijo, za kar se jim...

Igre brez meja

V sredo, 3. 10. 2018, so se v Taboru Mojca v Dolenjskih Toplicah odvijale 18. Igre brez meja. Na igrah je sodelovalo 15 osnovnih šol, med seboj so se pomerili učenci 6. razredov. OŠ Otočec so zastopali Tim Rifelj, Klemen Kastelic, Žiga Kastelic, Kaja Peskar, Ema...

Rezultati jesenskega krosa

Na občinskem prvenstvu v jesenskem krosu, ki je bil v sredo, 3. 10. 2018, pri OŠ Drska v Novem mestu, se je najbolj izkazal Gašper Rataj, ki je v konkurenci dečkov letnik 2004 osvojil tretje mesto. Ostali rezultati so priloženi. Vitoslav Gabrič [ddownload...

Športni dan 3. razreda

Na delovno soboto so se učenci 3. a in 3. b podali na pohod. Med pohodniki je bilo tudi nekaj staršev in babic, česar so bili učenci in učiteljici še posebej veseli. Pot je vodila skozi Dolenjo vas v gozd, nato v Petelinjek in skozi gozd na Sela pri Ratežu ter nazaj...

Obisk Mozirskega gaja

V sredo, 19. 9. 2018, so učenci od 3. do 5. razreda obiskali Mozirski gaj. Ogledali so si park in sodelovali v treh delavnicah, ki jih je v sodelovanju z zunanjimi izvajalci organiziral g. Blaž Podrižnik. Učenci so se po skupinah seznanili z drevesnimi vrstami in...

Visoka uvrstitev Larise in Jakoba na natečaju

V nedeljo, 30. 9., sta bila učenca naše šole, devetošolka Larisa Rataj in osmošolec Jakob Selak, povabljena na slavnostno prireditev v Kulturni dom v Preddvoru. To čast sta si prislužila s svojima prispevkoma na Natečaju za najboljše ljubezensko pismo med mladimi...

Obisk otrok iz Vrtca Lešnica

Danes, 1. oktobra 2018, so nas v sklopu Tedna otroka in nacionalnega projekta Beremo skupaj v šolski knjižnici obiskali otroci iz lešniškega vrtca, enote Marjetica. Knjižničarka jim je povedala zgodbo o zajčku Riku z naslovom Uhlji takšni in drugačni, na koncu pa so...

Simbioza Giba

Simbioza Giba je nacionalni projekt ozaveščanja in spodbujanja k neposredno gibalno športnim aktivnostim vseh slovenskih generacij in je vseslovenski prostovoljski projekt na področju gibanja in...

Stran 1 od 4312345...102030...Zadnja »
Print this pageEmail this to someone