EKO ŠOLA IN DEJAVNOSTI

Naša šola sodeluje v projektu Zdrava šola, kamor spadajo tudi ekološke dejavnosti. Na šoli bodo izvedli jesensko in spomladansko zbiralno akcijo odpadnega papirja. V mesecu januarju bomo zbirali stare koledarje, ki jih bomo uporabili za risanje in izdelavo plakatov. V maju bomo izvedli zbiralno akcijo izrabljenih tonerjev in kartuš. Obeležili bomo svetovni dan Zemlje in se udeležili prireditve v Novem mestu. Zelene straže med prijateljskimi razredi bodo čez celotno šolsko leto skrbele za urejenost okolice šole. Spomladi bomo s KS Otočec in Komunalo Novo mesto izvedli čistilno akcijo Očistimo sosesko. Za urejenost šolskega eko vrta bodo skrbeli učenci izbirnega predmeta. Učenci višjih razredov bodo sodelovali na Eko kvizu za OŠ. Skozi celotno šolsko leto bodo učenci brali knjige ter članke z eko vsebimo. Zbiralne akcije in eko bralna značka bodo učencem prinesle eko točke, s katerimi se bodo potegovali za naj eko razred. Učenci, ki bodo zbrali največ eko točk, bodo odšli na nagradni izlet na ranč Aladin (1. do 3. razred) oziroma na bazen v Šmarješke Toplice (4. do 9. razred).

Bodi eko in sodeluj pri eko akcijah tudi ti. Narava ti bo hvaležna!

Zapisala vodja eko dejavnosti na šoli

Irena Gorenc Pernek