EKO ŠOLA IN DEJAVNOSTI

EKO EKO EKO… KRAVA PIJE…?

Naša šola sodeluje v projektu Zdrava šola, kamor spadajo tudi ekološke dejavnosti. Na šoli bodo potekale zbiralne akcije papirja, baterij, kartuš, koledarjev, plastenk. Obeležili bomo svetovni dan voda in dan Zemlje. Zelene straže bodo skrbele za urejenost okolice šole. Učence bomo opominjali na nevarnost sončnih žarkov. V okviru projekta ATS STEM – Bobri, ki je deloval lansko šolsko leto, pa bomo nadaljevali z obnovo gozdne učne poti in jo skupaj z učenci vzdrževali. Dan za spremembe bo potekal v spomladanskih mesecih, kjer bodo učenci očistili tudi širšo okolico šole. Skozi celotno šolsko leto bomo učence spodbujali k EKO branju. V okviru projekta PIRATI PLASTIKE bo letos potekalo analiziranje vode v bližnji okolici. Analizirali bomo mikro in makro plastiko, ki se nahaja v potoku Lešnica in reki Krki.

Vse dejavnosti razredu prinesejo točke za tekmovanje NAJ EKO RAZRED.

BODI EKO, BODI KUL!

Zapisala: Urša Zupančič