TERMINI SPLOŠNIH ZDRAVSTVENIH PREGLEDOV

3.a, 3.b – 22.9.2017 (v šolskem dispanzerju od 8. ure dalje)

Ob sistematskem pregledu bodo imeli učenci preizkus vida, antropometrične meritve, zdravstveno vzgojo, pregled pri zdravnici in obvezno cepljenje proti davici, tetanusu in oslovskemu kašlju.

Vsak učenec prinese s seboj KARTICO ZDRAVSTVENEGA ZAVAROVANJA, CEPILNO KNJIŽICO in IZPOLNJENO ANKETO.

6.a – ?? (v šolskem dispanzerju od 8. ure dalje)

Vsak učenec prinese s seboj KARTICO ZDRAVSTVENEGA ZAVAROVANJA.

Pri sistematskem pregledu medicinska sestra pripravi šolarja na pregled pri zdravnici – merjenje telesne teže in višine, pregled vida, merjenje krvnega tlaka, pregled barvnega vida – sledi pregled pri zdravnici.

Po nacionalnem cepilnem programu deklice v šestem razredu cepimo proti okužbam s humanimi papiloma virusi (HPV). Cepljenje ni obvezno, je pa priporočljivo, zato morajo starši podpisati SOGLASJE oz. NESOGLASJE, ki ga deklice prinesejo na sistematski pregled.

8.a – ?? (v šolskem dispanzerju od 8. ure dalje)

Vsak učenec prinese s seboj KARTICO ZDRAVSTVENEGA ZAVAROVANJA.

Ob pregledu bodo imeli učenci osnovne krvne in urinske laboratorijske preiskave, skupinski preizkus sluha ter zdravstveno vzgojno predavanje, individualni pregled pri zdravnici.

Deklice, ki se v 6.razredu niso cepile proti HPV-ju, imajo možnost za cepljenje še v 8. razredu (posvet o tem, pri osebni zdravnici s starši).

Učenci naj doma, kljub laboratoriju, obvezno zajtrkujejo !

Kontakt: ksenija.pavc-mikec@zd-nm.si

TERMINI ZOBOZDRAVSTVENIH SISTEMATSKIH PREGLEDOV

12.9.2017 ob 8. uri: 5.a, 5.b, 7.a

15.9.2017 ob 8. uri: 3.a, 3.b, 8.a

19.9.2017 ob 8. uri: 6.a, 6.b, 9.a

4.10.2017 ob 8. uri: 2.a, 2.b

6.10.2017 ob 8. uri: 4.a, 4.b

10.10.2017 ob 8. uri: 1.a, 1.b

Ambulanta: Miroslava Maras Pogačar, dr. dent.med. (mira.pogacar@siol.net)

ZOBOZDRAVSTVENE PREVENTIVNE DEJAVNOSTI

• Tekmovanje za čiste in zdrave zobe
  • Poteka na razredni stopnji (dva do trikrat mesečno kontrola čistosti zob) s soglasjem staršev.
  • Kontrola čistosti zob z demonstracijo ščetkanja in praktična izvedba na šoli
  • Dejavnosti potekajo v sodelovanju z Zdravstvenim domom Novo mesto.
  • Poteka za vse učence na šoli.

Kontakt: zobna.preventiva@zd-nm.si