Nacionalno preverjanje znanja je pisno preverjanje znanja, kjer vsi učenci 6. in 9. razreda v državi na isti dan rešujejo enake preizkuse pod enakimi pogoji, preverjajo pa se standardi znanja, določeni z učnim načrtom. Z nacionalnim preverjanjem znanja želimo prispevati k boljši kakovosti učenja, poučevanja, znanja in učinkovito sprotno preverjati kakovost učnih načrtov.

Opravljanje nacionalnega preverjanja znanja (NPZ) je obvezno za vse učence 6. in 9. razreda.

Ob koncu drugega obdobja se preverja znanje iz matematike, slovenščine in angleščine.

Ob koncu tretjega obdobja se preverja znanje iz slovenščine, matematike in športa.

4. maj 2021
Slovenščina

6. maj 2021

10. maj 2021
Angleščina / šport

INFORMACIJA ZA STARŠE IN UČENCE

POSKUSNO PREVERJANJE ZNANJA v 3. razredu

OŠ Otočec se je prijavila za izvedbo Poskusnega preverjanja znanja v 3. razredu v šolskem letu 2020/2021.
Državni izpitni center bo izmed prijavljenih šol izbral VZORČNE šole, ki bodo poskusno preverjanje opravile skladno z rokovnikom in navodili za izvedbo (šifre, določen potek).

Poskusno preverjanje za vzorčne šole:
– iz slovenščine (preizkus traja 45 minut) – 29.3.2021
– iz matematike (preizkus traja 45 minut) – 31.3.2021

Učenci bodo z dosežkom seznanjeni pri rednem pouku na enak način kot pri šolskem preverjanju – po 16.4.2021. Učenci bodo svoj preizkus lahko odnesli domov. Sodelovanje učenca bo zabeleženo v Obvestilu o sodelovanju pri interesnih in drugih dejavnostih.
Vzorčne šole bodo prejele Analizo dosežkov, ki jo bo pripravil Državni izpitni center.

Dodatne informacije so na voljo TUKAJ.