Šolska svetovalna služba

Šolska svetovalna služba pomaga otrokom, staršem in drugim pedagoškim delavcem pri različnih razvojnih, vzgojnih, psihosocialnih in drugih problemih.

Če iščete nasvet, kam po končani osnovni šoli, potrebujete pomoč pri učenju, vas zanima, kako se učiti, imate težave pri finančnih obveznostih do šole, se želite vpisati na našo šolo, … se oglasite v šolski svetovalni službi, kjer vam bo pomagala pedagoginja Melita Bevc Novak.

Kje jo lahko najdete?

Pisarna šolske svetovalne službe se nahaja nasproti 1. razreda.

Kdaj jo lahko najdete? 

Melita Bevc Novak vam je na razpolago vsak dan med 7.15 in 14.00 in v času skupnih popoldanskih govorilnih ur.

Starši lahko pridete na pogovor k svetovalni delavki prostovoljno, po predhodnem dogovoru oz. najavi po telefonu 07/30 999 19.

Zakaj jo lahko poiščete?

Z njo se lahko pogovorite o vsem, kar se tiče šole, učenja, vzgoje, nadaljnjega izobraževanja, pa tudi o stvareh, ki le posredno vplivajo na šolsko delo. Če vas karkoli v zvezi z otrokom vznemirja, če imate občutek, da bi moralo njegovo delo potekati drugače, če se vam zdi, da vaš otrok veliko dela za premajhen učinek ali pa če bi se radi le preprosto pogovorili o nekaterih pomislekih, občutkih, strahovih ali čemer koli, vas bo poslušala in vam pomagala najti pot naprej, če bo to potrebno.

Zaznati in reševati problem – redkokdaj je prezgodaj, pogosto pa prepozno.

Kako pokazati otrokom, da jih imate radi: 
Sprejmite jih takšne, kot so. 
Postavite meje, da se bodo počutili varne. 
Predlagajte jim ustreznejše vedenje, ko se vedejo neprimerno. 
Pogovarjajte se o njihovih sanjah in strahovih. 
Opazite, ko so odsotni. 
Pojdite na njihove koncerte, igre, dogodke. 

Print this pageEmail this to someone