Na šoli je v mesecu septembru 2016 potekal natečaj za oblikovanje idejne skice jubilejne torte, ki naj bi simbolično predstavljala naš letošnji jubilej: 150-letnico šolstva v kraju Otočec in 30-letnico šole, v kateri se nahajamo sedaj. Na natečaju so sodelovali učenci od 6. do 9. razreda. Učenec, ki je likovno najbolje upodobil naš jubilej, je učenec 9. a razreda Matija Radež. Torto bodo po Matijevem idejnem osnutku sponzorsko spekli v Vili Otočec. Risba predstavlja torto v obliki knjige, na vsakem koncu torte so simbolično postavljeni štirje grajski stolpi. Na torti sta dve risbi: bivša šola in sedanja šola. Risbi šole bosta natisnjeni na jedilno sliko. Torta bo velika 40 X 70 cm in bo predstavljena tudi na koncu prireditve v četrtek, 27. oktobra 2016. Prvi, največji kos torte, bo odrezal nagrajenec Matija, še prej pa se bo za nagrado posladkal z veliko čokolado.

Hermina Videnič in Andreja Novak Gabrič

Related Images:

(Skupno 241 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost