17. septembra je DAN ZLATIH KNJIG. Na ta dan se je rodil in umrl slovenski pisatelj France Bevk, ki je dejal, da je “dobra knjiga zlata knjiga.«

Zato se vsako leto na ta dan začne branje za BRALNO ZNAČKO po vseh slovenskih osnovnih in srednjih šolah. Ostržek s knjigo v roki, ki koraka po svetu, je maskota za BRALNO ZNAČKO.

V letu 2016 so se v Društvu Bralna značka Slovenije – ZPMS odločili izdati dve prav posebni darilni knjigi: konec lanskega šolskega leta so vsi zlati bralci in zlate bralke prejeli antologijo Album 14/15/16, v septembru 2016 pa bodo vsi prvošolci prejeli slikanico Leopolda Suhodolčana in Marjana Mančka 7 nagajivih.
Ob 17. septembru, uradnem začetku nove bralne sezone, bodo slikanico 7 nagajivih prejeli vsi prvošolci v domovini in v zamejstvu, pri čemer bo dodan tudi didaktični instrumentarij za delo z darilno slikanico.

Prvošolci bodo v šolskem letu 2016/17 skupaj z učiteljicami prvič obiskali šolsko knjižnico Otočec 15. septembra 2016.

Knjižničarka Hermina Videnič

 

Related Images:

(Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost