Notranjski regijski park je v okviru projekta LIFE Stržen razpisal natečaj z naslovom Prihodnost našega planeta. Te tematike smo se z veseljem lotili tudi na naši šoli in ustvarili kar nekaj dobrih literarnih in fotografskih del. Zaradi zimske karantene so rok podaljšal, vendar smo te dni končno dočakali rezultate natečaja.

Navdušeni smo, da je na literarnem natečaju učenec 4. a Tadej Luštek ob pomoči mentorice Melite Turk s svojo pesmijo osvojil 1. mesto in tudi prejel prvo nagrado – tablični računalnik.

Na fotografskem natečaju pa je naša šola zasedla kar dve od prvih treh mest, in sicer je Jasmina Vidmar iz 9. a osvojila 2. mesto, Andraž Rataj iz 7. b pa 3. mesto. Obema je svetovala mentorica Barbara P. Plevanč. Svojima družinam sta mlada umetnika prislužila darilni bon za najem kanuja na Cerkniškem jezeru.

Tukaj pa si lahko preberemo Tadejevo zmagovalno pesem in ogledamo fotografiji: Jasminino Naredimo Zemljo čistejšo in Andraževo Prihodnost planeta.

 

Tadej Luštek: Moja pesem

Ko bom odrastel,

rad bi bil kmet,

zato ne dovolim

planetu umret.

Odpadke ločujem,

drevesa sadim,

na vrtu pa

svoje rastline sadim.

Naravo spoštujem,

rad jo imam,

zato ji pomagam,

kot morem in znam.

Več informacij najdete TUKAJ.

(Skupno 115 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost