V ponedeljek, 22. 9. 2014, smo imeli učenci 1. in 2. razreda tehniški dan z naslovom Varno v prometu. Avtobus nas je zjutraj odpeljal na železniško postajo Kandija. Tam smo si ogledali postajo ter se vkrcali na vlak, ki nas je peljal na glavno železniško postajo v Bršljin. Med vožnjo nas je obiskal sprevodnik in pregledal vozne karte. Nato smo peš nadaljevali pot čez Marof v center Novega mesta, kjer so se odvijale številne dejavnosti ob Evropskem tednu mobilnosti. Ogledali smo si kolesarski poligon, prenovo starih koles, se preizkusili v žonglerskih spretnostih ter obiskali številne stojnice. Svoje delo so predstavljali policisti, gasilci, reševalci in slovenska vojska. Ogledali smo si njihove pripomočke, ki jih uporabljajo pri vsakdanjem delu, ter njihova vozila.

Kljub temu da nas je med ogledom namočil dež, smo polni novih vtisov in doživetij zaključili dan.

 Zapisala: Mag. Mojca Miklič

Related Images:

(Skupno 128 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost