2. a in 2. b razred OŠ Otočec sta se vključila v športni projekt Tudi jaz lahko osvojim Triglav. V letu 2018 bomo v novomeški občini obeležili 120 – letnico rojstva največjega slovenskega olimpijca Leona Štuklja. Skozi celotno leto se bodo odvijale razne dejavnosti, ki bodo poudarjale pomen zdravega športnega duha. Namen projekta je, da spodbudimo k ukvarjanju s športom čim več mladih. V procesu razvoja otroka oziroma mladostnika je gibanje ključnega pomena za gibalni in funkcionalni razvoj, poleg tega pa vpliva na otrokove spoznavne, socialne in čustvene sposobnosti.

V sredo, 21.2.2018, smo izvedli prvo dejavnost v okviru tega projekta in sicer športne igre na snegu. Učenci so bili zelo aktivni na štirih postajah: poligon, minsko polje, odbijanje balona z loparji in kiparjenje na snegu. Poleg športnih dejavnosti pa so reševali tudi uganke in iskali skriti zaklad. Izvajalki tega športnega druženja , ga. Simona in ga. Jana, članici odbojkarskega kluba Novo mesto, sta učence zelo dobro motivirali za gibanje.

Igre na snegu smo začeli in končali z geslom: »Otočec je zakon!« Komaj čakamo naslednjega športnega druženja!

Zapisala razredničarka 2. a –  Irena Gorenc Pernek

no images were found

 

Related Images:

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost