V ponedeljek, 5. 12. 2016, je bil za učence 1. razredov prav poseben dan. Vse se je vrtelo okrog Miklavža in parkljev. Učenci so se odpravili v Košakov mlin v Družinsko vas, kjer sta jima prijazna mlinarja Jože in Blaž povedala veliko o mlinu, poklicu mlinarja, različnih vrstah moke in pokazala, kako se naredi kruh. Mlinar je učencem podaril belo moko, iz katere so učenci v učilnici oblikovali vsak svojega parklja in ga okrasili. Kmalu je omamno zadišalo. Parklji so bili odlični. Da pa jih bodo otroci lahko pekli tudi s svojimi starši, so si v zvezek nalepili recept.

Na koncu so učenci povedali svojo oceno dneva: »Ne petka, ampak čista desetka!«  Takih dni si še želijo!

Hvala gospodu mlinarju, Jožetu Košaku, ki nas je prijazno sprejel in nam podaril moko. Še pridemo naokrog!

 

Zapisala razredničarka 1. a

Irena Gorenc Pernek

 

Related Images:

(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost