V ponedeljek, 29.3. 2021, je v 2.b, v okviru Karitasovega mednarodnega projekta, potekal tehniški dan z naslovom “Živi preprosto in solidarno”. Učenci so preko slikovnega in video gradiva ter raznih dejavnosti spoznali življenje otrok v Afriki ter vpliv globalnega segrevanja na njihova življenja. Spoznali so pomen (pitne) vode ter posledice pomanjkanja le-te. Sklenili so, da bodo živeli preprosto in solidarno do otrok, ki so zaradi vse večje suše podhranjeni, bolni in se ne morejo šolati. Iz odpadnega tetrapaka in časopisnega papirja so izdelali okrasni lonček, v katerega so posadili sončnico. Nato so s štartnimi številkami in geslom poslikali majice in na šolskem igrišču izvedli tek podnebne solidarnosti. Vsi učenci so se zelo potrudili in tekli po svojih najboljših močeh. Skupaj so pretekli 20 kilometrov. Najbolj vztrajen tekač pri dečkih je bil Nik Oklešen, pri deklicah pa Vida. Za nami je poseben dan, ki je na vseh pustil pečat in hvaležnost za vse, kar nam je dano v okolju, kjer živimo. Vsi se bomo še naprej trudili za boljši jutri.

Zapisala razredničarka Neža Trontelj.

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost