Učenci 2. a in 2. b so po več deževnih dnevih z veseljem pričakovali tehniški dan Žebljanje. Ta dejavnost se namreč izvaja na prostem. V šolo so prinesli kladivo, volno, brusni papir za les ter žeblje. Bližnji mizar je pripravil kose lesa, učiteljici pa nekaj sličic za izbiro motiva.
Postopek izdelave žebljanke je bil zabaven in poučen, saj so učenci brusili, zabijali žeblje in prepletali volno. Za vsako dejavnost je bilo potrebno veliko vztrajnosti in spretnosti, kar pa ni bilo za vse enostavno. Med seboj so primerjali izdelke in se nato spodbujali k izboljšavam. Ker je delo potekalo na prostem, so imeli učenci vmes prosti čas in gibanje, zato je dan dejavnosti hitro minil. Zaključili so ga z razstavo in vrednotenjem izdelkov. Učenci so bili z dnevom in svojimi izdelki zelo zadovoljni.
 
Zapisala: Andreja Strgar
 
(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost