V petek, 9. 2. 2017, je imel 4. b razred tehniški dan, na katerem so se učenci naučili veliko zanimivega o elektriki.

Najprej so po načrtu izdelali električni krog zaporedne in vzporedne vezave. Uporabniki elektrike so bili brenčači. Ti so z brenčanjem ustvarili posebno vzdušje v razredu.

Električar, ki je obiskal učence, je prinesel veliko električnega materiala, s katerim je pokazal razne zanimivosti. Predstavil jim je različne načine pridobivanja električne energije, električne vodnike, merilnike električne napetosti in jim pokazal, kako se rokuje z njimi. Uprizoril je kratek stik in učencem razložil, do kakšnih nesreč lahko pride zaradi njega. V električni krog je vključil varovalko in razložil njen pomen. Skupaj so izmerili električno napetost v različnih baterijah, akumulatorjih in v električni vtičnici. Razložil jim je, kdaj je lahko elektrika zelo nevarna in na kaj morajo biti učenci pozorni, ko uporabljajo različne aparate, ki so priključeni na električno napetost.

Ob zaključku dneva so bili učenci navdušeni nad izdelki in znanjem o elektriki, ki so ga pridobili ta dan.

Zapisala Ljudmila Blažič

Related Images:

(Skupno 645 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost