V ponedeljek, 2. 3. 2020, so imeli učenci 4. razreda tehniški dan. Izdelali so avtomobil na zračni pogon. Najprej so morali natančno prebrati navodila, preveriti sestavne dele in izvesti dejavnosti po določenem zaporedju. Ko so bili avtomobili narejeni, so le-ti opravili testno vožnjo. Ob testiranju so učenci ugotavljali tehnične pomanjkljivosti in jih popravljali. Ugotavljali so, da morajo biti pri izvedbi natančni in vztrajni. V drugem delu dneva pa so naredili lesen mlinček. Izdelava le-tega pa jim je šla že bolje od rok, saj so postopek dela že osvojili, pa tudi žaganje, brušenje in vrtanje. Tudi pri mlinčku so ugotavljali, ob kakšnih pogojih se mlinsko kolo vrti hitreje. Mlinček bodo učenci preizkusili tudi v potoku.

 Zapisala: mag. Mojca Miklič

Related Images:

(Skupno 383 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost