V ponedeljek, 7. marca 2016, so imeli učenci 1. b razreda tehniški dan. Cilj tega dne je bil, da vsak učenec izdela preprost avtomobilček, ki ga bo poganjal zrak iz balona. Izvedba je potekala v matični učilnici in v učilnici tehnike. Najprej smo se pogovorili, kako se gibamo ljudje, kako živali in kako nekateri predmeti. Učenci so ugotavljali, kaj vse lahko poganja predmete. Nato so si v zvezke narisali sestavne dele preprostega avtomobilčka. V učilnici tehnike nas je po malici čakal učitelj Marjan Jenko, ki je učencem natančno razložil potek dela in jim demonstriral, kako bodo obdelali posamezne sestavne dele in jih na koncu sestavili v preprosto vozilo. Učenci so pri delu zelo uživali. Večina jih je imela prvič v roki kladivo, brusni papir in izvijač. Kar nekaj napora je bilo potrebnega, da so sestavne dele obrusili, pritrdili kolesa in nazadnje elastiko z balonom. Da so avtomobilčki dobili še svojo pravo podobo, so jih pobarvali z različnimi barvami. Sledilo je tekmovanje. Učenci so tekmovali v dvojicah. Imeli smo predtekmovanje, polfinale in finale. V finalu smo dobili tri najboljše voznike. Njihovi avtomobilčki so se zapeljali najdlje. V razredu smo pripravili še avtomobilsko razstavo, ki si jo lahko ogledate do konca tedna v učilnici 1. b razreda.

Zapisala: Bernarda Vrtačič Turk,

razredničarka 1. b razreda

Related Images:

(Skupno 670 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost