Že od 1992 dalje 15. oktobra obeležujemo dan svetovne hoje. Vse bolj se zavedamo, da je gibanje izjemnega pomena za naše dobro počutje. Najbolj naravna in zato tudi najbolj zdrava oblika gibanja je hoja. Hoja nas krepi, dobro vpliva na naše zdravje in počutje, pospešuje presnovo in nas pomirja. Dostopna je vsakomur, v vseh letnih časih in ne zahteva dodatnih sredstev ali posebne opreme. Hoja je lahko tudi zabavna, če združimo prijetno s koristnim. Zato smo se starši in učenci 1. a razreda odločili, da bomo svoj prosti čas porabili za družinski in prijateljski sprehod po Trški gori. Ob 16. uri smo se zbrali na parkirišču pred šolo, opremljeni z nahrbtniki in dobro voljo ter se odpravili na pot. Med hojo smo prepoznavali prometne znake, upoštevali in ponavljali pravila varne hoje ter opazovali naravo. Učenci so uživali v hoji po gozdu, starši pa so med hojo prijetno kramljali in se spoznavali. Druženje smo po dveh urah zadovoljni zaključili z mislijo, da smo storili nekaj koristnega za svoje zdravje.

 

Related Images:

(Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost