V četrtek, 26. 4. 2018, so se učenci Larisa Rataj, Lara Jerman in Nace Žnidaršič iz 8. razreda z mentorico Andrejo Novak Gabrič v Kostanjevici na Krki udeležili tradicionalnega, že 28. srečanja mladih likovnih ustvarjalcev. Letošnja naloga z naslovom Ta stol ne bo nikdar več nov je učencem ponudila izziv preoblikovati in oživiti star, odslužen stol. Naši učenci so stol preoblikovali v nekakšno igrišče v vesolju, kamor se zatekajo otroci z različnih planetov, željni igre in druženja. Po končanem delu so organizatorji za udeležence pripravili pester program z vožnjo s čolni po Krki, ogledom Kostanjeviške jame in ogledom Galerije Božidarja Jakca. Ob 18.uri pa smo se udeležili slavnostne otvoritve razstave, kjer smo vsi sodelujoči prejeli priznanja in darila. Stoli bodo štirinajst dni razstavljeni na, ob in med drevesi na kopališču na kostanjeviškem otoku.

 


Andreja Novak Gabrič, mentorica

(Skupno 455 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost