V četrtek, 23. 9. 2021, smo na naši šoli obeležili praznik, Dan slovenskega športa. Za učence 1. razreda je bil program nekoliko drugačen od programa za starejše učence.

Učenci so se ob začetku dneva pogovorili o razlogih za tek in kaj jim tek pomeni. Ogledali so si posnetek nagovora tekaškega trenerja, ki je podal tudi nasvete za sproščen in zabaven tek. Po malici so odšli na bližnje igrišče na Pluski. Izvedli so ogrevalne vaje in pričeli s tekom. Število krogov so beležili na medaljah, izdelanih posebno za to priložnost. Dolgo in z dobro voljo so vztrajali pri teku in pretekli skupno 62,6 km. Del dneva so preživeli z igro na prostem. Igrali so se na igralih, metali žvižgača in skakali v vrečah, kar je bil tudi najbolj zabaven del.

Ob koncu športnega dne so zbrali vtise in videti je bilo navdušenje. Strinjali so se, da bi tak dan ponovili.

Zapisala: Andreja Strgar

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost