V petek, 3. 3. 2017, je imela OŠ Otočec prav poseben obisk. K nam je prišla kar Planica sama, in sicer Mini Planica! Učenci 1. in 2. razredov so imeli športni dan in se preizkusili v smučarskih skokih. Prav za vse je bilo to posebno doživetje, saj so prvič skakali na pravi skakalnici. Prav vsi so bili zmagovalci, saj je za spust po skakalnici, pa čeprav »mini«, potrebna zvrhana mera poguma.

Poleg skokov pa so odšli še na pohod. Na gozdni učni poti so nabrali šopek zvončkov za mamico.

Dan je bil čudovit! Zima in pomlad sta korakali z roko v roki. Zimski smučarski skoki in pomladno nabiranje zvončkov sta dnevu dala poseben pečat, ki še dolgo ne bo šel v pozabo.

Ob zaključku športnega dne, ko smo strnili vtise, so bili učenci nad športnim dnem navdušeni. Njihova  glavna skrb pa je bila: »Učiteljica, saj bo Mini Planica tudi drugo leto prišla k nam, kajne da bo?«

Zapisala razredničarka 1. a

Irena Gorenc Pernek

Related Images:

(Skupno 348 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost