24. januarja so se učenci šestega, sedmega in osmega razreda naše šole pomerili na šolskem ekokvizu. Letos je v tričlanskih ekipah tekmovalo 2.457 učencev iz 128 slovenskih osnovnih ekošol.

Kljub trudu in predanosti, naši učenci žal niso uspeli priti na državno tekmovanje, a je njihova udeležba vredna pohvale. Njihova ekipna delavnost je bila navdihujoča, saj so se spopadali s kompleksnimi izzivi skupaj in pridobili neprecenljive izkušnje in znanje o okolijskih vprašanjih.

Ekokviz je bil poln zanimivih vprašanj o okolijskih vprašanjih – GLOBE – Global Learning and Observations to Benefit the nvironment  (skupno gradivo za vse tekmovalce – 6., 7. in 8. r), Voda – naše bogastvo (6. r ), Ohranjanje biotske pestrosti (7. r) in Podnebne spremembe (8. r).

Ponosni smo na vsakega udeleženca, saj so s svojim sodelovanjem pokazali predanost skrbi za okolje.

Uradni rezultati

Zapisal: Marjan Matešič