Na OŠ Otočec smo v sredo, 23. decembra, pripravili proslavo, s katero smo obeležili državni praznik ter prihajajoče božično-novoletne praznike. Nanjo smo povabili krajane KS Otočec, torej svoje družinske člane in sokrajane.

Rdeča nit, ki je povezovala številne točke, je bila zgodovina slovenskega mladinskega filma. Tako smo lahko slišali znane pesmi in melodije iz kultnih filmov, kot so Srečno Kekec, Ne čakaj na maj, Cvetje v jeseni, Čisto pravi gusar in drugi. Člani gledališkega krožka pa so nas ganili in nasmejali s kratkimi uprizoritvami iz filmov Ne joči, Peter, To so gadi ter Poletje v školjki. Simpatični otroški pevski zbor je vodila mentorica Ditka Zupančič, mladinski pevski zbor in učence inštrumentaliste je pripravila Manca Černe, šolsko gledališko skupino pa sem vodila Barbara P. Plevanč.

Dogajanje sta povezovala osmošolca Nik Pernek in Jaka Kunej, večer pa je zaključil odličen nastop šolskega banda mentorja Petra Jeniča.

                                                                                           Barbara P. Plevanč

Related Images:

(Skupno 180 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost