V tednu, ki je na naši šoli posvečen tradicionalnemu slovenskemu zajtrku, so imeli učenci 2. B razreda v torek, 15. novembra 2016, tehniški dan. Najprej so v matični učilnici spoznavali kakšen je zdrav način prehranjevanja in kaj vse lahko naredimo za naše telesno zdravje. Ugotovili so, da ni dovolj, da skrbimo za svoje zdravje samo z zdravo in raznovrstno prehrano, ampak da se je potrebno tudi dovolj gibati, skrbeti za svojo osebno higieno in dovolj spati. V gospodinjski učilnici so pripravili dva obroka, sadno solato in kolačke iz pirine moke. Pri delu so zelo uživali. H kulturi prehranjevanja spada tudi urejen in estetsko pripravljen pogrinjek. Tudi tega so se naučili pripraviti. Najbolj pa so bili veseli, da so lahko na koncu pojedli kolačke in sadno solato.

Bernarda Vrtačič Turk, razredničarka 2. B razreda

Related Images:

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost