V okviru mednarodnega projekta Naša mala knjižnica in v okviru ur knjižnične vzgoje smo v petem razredu prebrali pravljico o dveh nenavadnih sosedih z naslovom Pečka, kapica in puding: o velikem trolu, ki živi na vrhu ledene gore, in majhnem Cofku, ki živi ob njenem vznožju. Čeprav živita čisto blizu drug drugega, se ne poznata. Nekega dne pa trol ugrabi Cofka z njegovo kočo vred in … No, ja, bo treba kar prebrati pravljico, konca vam pa ne izdamo!

Knjiga pripoveduje, kako težko se je sporazumevati z drugimi, če ne govorimo njihovega jezika, in nam pokaže, da se je za prijateljstvo treba potruditi.

Knjiga se je uvrstila na seznam zakladov muzeja otroških knjiga na Poljskem.

Učenci so ustvarjali v knjižnici. Narisali so strip (dekleta posebej in fantje posebej), še posebej pa so na strip ponosna dekleta Ema, Taja, Iza, Meta, Kim in Neja. Strip bomo poslali tudi na KUD Sodobnost International, ki že vrsto let skrbi za promocijo branja in dvigovanje bralne pismenosti.

Projekt lahko spremljate tudi na spletni strani www.nasamalaknjiznica.si.

 

Vodja projekta na šoli: Hermina Videnič

Related Images:

(Skupno 168 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost