V ponedeljek, 8. 9. 2014, smo se učenci OŠ Otočec odpravili na pohod po brežiški planinski poti. Mlajši in starejši učenci smo prvi del poti opravili skupaj, in sicer do cerkve sv. Vida nad Čatežem (386 m n. v.), od koder smo imeli lep pogled na Brežice, bližnjo in daljno okolico, na Krško polje, pobočja Bohorja in Orlice ter na vrhove v hrvaškem Zagorju. Zvon želja pri cerkvici je neutrudno bil, a se želje po krajšem pohodu za starejše učence žal niso uresničile. Pot smo nadaljevali še do koče na Velikem Cirniku Pri veseli Mici (n. v. 630 m).

Skupaj smo prehodili okoli 8km, čeprav se nam je zdelo, da hodimo celo večnost. Marsikdo je prišel na cilj ožuljen ter z bolečinami v nogah in hrbtu, prav vsi pa blatni, saj je bila pot skozi gozd mokra.

Mlajšim učencem se je zdel pohod zanimiv, zabaven in razburljiv, večini starejšim pa je bil pohod zlasti utrujajoč.

FOTOGRAFIJE

Nina Eršte, Leja Jamnik, Nuša Planka

Related Images:

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost