Naša šola že nekaj let sodeluje na mednarodnem likovnem natečaju Plakat miru, ki ga organizirajo Lions klubi po vsem svetu. Tudi to jesen smo se odzvali povabilu Lions kluba Novo mesto.

Na temo »Prispevam k miru« so ustvarjali učenci Neja Rifelj, Karmen Zaletelj, Eva Fakin in Martin Selak iz 7. a.

Karmen je svoj plakat opisala takole: » Moja slika prikazuje, kako bi lahko vsi prispevali k miru. Luč kot lučka regrata nam sije, kaže pot in trosi mir povsod, da se zasadi, in nove duše miru prebudi. Koščki sestavljanke nam pokažejo našo majhnost, prav tako pa tudi, da je narava pripravila posebno mesto za vsakega izmed nas, ter uskladitev sveta. Koščki se pokažejo v različnih fazah, brez lastnika, v iskanju ali tesnem povezovanju, a lahko iz celote razberemo pomen miru.«

Mentorica Andreja Novak Gabrič

Vabljeni k ogledu…

(Skupno 307 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost