V četrtek, 21. 10. 2021, je potekala težko pričakovana uradna otvoritev prizidka k Osnovni šoli Otočec.

Prireditev se je pričela s tematskim skečem dramske skupine mentorice Barbare P. Plevanč, čemur je sledila izvedba slovenske himne trobentača sedmošolca Vida Trajkovskega. Govore podpredsednika KS Otočec Boška Jezerčića, ravnateljice Mateje Rožman in župana MO Novo mesto Gregorja Macedonija je povezovala humorna rdeča nit dramske skupine. Sledili so nastopi učencev in otrok  in vrtičkarjev. Najmlajši iz skupine Metuljčki mentorice Mateje Ilar so pred zbranim občinstvom zaplesali Beli zajček in predstavili deklamacijo Napis. V nadaljevanju sta se predstavila otroški pevski zbor pod mentorstvom Ditke Zupančič in mladinski pevski zbor pod mentorstvom Mance Černe, ki je tudi spremljala oba zbora na klavinovi. Za udaren in zabaven zaključek so poskrbeli trije fantje iz 4. a z venčkom treh skladb na svojih harmonikah in dramska skupina z zaključkom. Sledil je še prerez traku, za katerega je poskrbela osmošolka Karmen Zaletelj kot predstavnica učencev in prizidek je bil tudi uradno odprt. Obiskovalci so se pod vodstvom učenk – hostes lahko sprehodili po novih šolskih prostorih, ogledali so si razstavo o gradnji prizidka ter predstavitev dejavnosti Zdrave šole ob njeni 10-letnici delovanja na OŠ Otočec ter se okrepčali ob stojnicah s prigrizki.

Zapisala: Melita Turk

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 375 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost