V torek, 24. 4. 2018, so učenci od 3. do 5. razreda obiskali Hišo eksperimentov v Ljubljani in si ogledali mesto. V hiši so v treh skupinah preizkušali eksperimente ter se udeležili dogodivščine z naslovom Zvokologija. Vsi so se tudi sprehodili po Ljubljani in si ogledali znamenitosti.

Najbolj so jim ostali v spominu eksperimenti z naslovi Miška je ušla, Fakirska postelja, Podoba, ki se obrača za teboj, Ste danes že jedli špinačo?, Mehurčki velikani, Obarvani plameni, Šepetanje na daljavo, Tekočina, ki pleše in Sonček sije, žužek gre.

Mesto Ljubljana se jim je zdelo večje in manj čisto kot Novo mesto ter preveč poslikano. Zapomnili pa si bodo Rotovž, Tromostovje, Ljubljanico, Šuštarski most, Mesarski most in Prešernov spomenik.

Zapisala: Andreja Strgar

 

Related Images:

(Skupno 158 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost