V četrtek, 17.11.2016, smo za učence 7., 8. in 9. razreda izvedli tehniški dan. Ogledali smo si hidroelektrarno Krško ter se seznanili z njenim upravljanjem in delovanjem. Pot nas je vodila mimo industrijskih obratov Vipap Krško proti nuklearki. Ob vstopu v elektrarno se nam je na avtobusu pridružila strokovna sodelavka NEK-a, s katero smo si ogledali komplekse, ki sestavljajo našo nuklearko. S principi delovanja jedrske elektrarne smo se seznanili v sosednjem podjetju Gen-i in njihovem centru Svet energije. Učenci so z eksperimentiranjem spoznavali svet elektromagnetizma ter njegove učinke in rabo v vsakdanjiku. Dobili so vpogled v porabo električne energije, načine pridobivanja in prihodnji razvoj te gospodarske panoge v Sloveniji.

Peter Jenič

 

Related Images:

(Skupno 413 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost