V petek, 26. 1. 2024, so se učenke Hana Pucelj (6.a), Leja Strgar (7.b) in Ajda Plankar (9.b) ter mentorica udeležile 11. likovne ustvarjalnice Bajke in povesti o Gorjancih v OŠ Stopiče. Udeleženci dolenjskih in belokranjske osnovne šole so na delavnici likovno poustvarjali besedilo povesti Gluha loza pisatelja Janeza Trdine. V uvodnem delu jih je z dobrodošlico nagovoril ravnatelj šole, gimnastična skupina OŠ Stopiče pa se je predstavila s koreografijo, vezano na obravnavano povest. Glavna mentorica je podala navodilo za delo in ustvarjalci so se lotili dela. Nastala so raznolika dela v kombinirani tehniki lepljenke in slikanja. Za učence je bilo ustvarjanje v drugem okolju v družbi vrstnikov zanimiva in dragocena izkušnja.

Odprtje razstave ustvarjenih del bo v glavni avli OŠ Stopiče 7. februarja 2024.

Andreja Novak Gabrič, mentorica