V 2. a smo z naravoslovnim dnem zaključili učni sklop Življenje nekoč. Pripravili smo nekaj delavnic in dan nam je popestril g. Jože Pakar, ki izdeluje pletene izdelke iz šibja.

G. Jože Pakar je prinesel veliko svojih idelkov, za katere so učenci ugotavljali imena in čemu so namenjeni. Zanimivo je, da nekatere izdelke niso prepoznali, saj jih redko kje še uporabljajo ali sploh vidijo. Videli smo peharje, košare vseh oblik in velikosti, koš, pletenko, jerbas, pladnje in podobno.

V delavnicah so se učenci urili v ruženju koruze in šivanju blazinic. Ugotovili so, da šivanje sploh ni tako enostavno, je pa zabavno in predvsem koristno. Igrali so se družabne igre, kot so se jih nekoč. Igrali so mikado, človek ne jezi se, špano in spoznali igro prepletanja vrvice, ki jih je posebno pritegnila, saj so kar tekmovali, komu bo čim večkrat uspelo pravilno preplesti vrvico.

Dan smo zaključili z zahvalo g. Pakarju, ko so učenci še zapeli in zaplesali Mat’ potico pečejo in Marko skače.

                                                                                                                                                     Andreja Strgar

Related Images:

(Skupno 218 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost