V torek, 6. junija 2017, so imeli učenci 1. in 2. razredov naravoslovni dan. Začel se je z ogledom zanimivih poskusov v izvedbi »Kresničke«. Sledila je skupna predstavitev bobrov v učilnici 1. a. Ogledali so si poučen film o bobrih, ga. Kink pa je o teh glodavcih povedala veliko zanimivega. Nato so se peš odpravili na raziskovanje ob reki Krki na jaso ob gradu Otočec. Učenci so se razdelili v štiri skupine. Na prvi postaji so razvrščali nabrano drevesno listje in iz njih ustvarjali slike. Na drugi postaji so nabirali dračje in oblikovali bobrišče. Na tretji so opazovali lehnjak pri ga. Barbari, na četrti pa so se z g. Matejem sprehodili ob reki in iskali sledi bobrov ter našli oglodana drevesa. Raziskovalno delo na terenu je učence zelo navdušilo.

Naravoslovni dan je bil izveden v okviru projekta »Krka živi.«

Zapisala vodja aktiva 1. in 2. razredov

Irena Gorenc Pernek

Related Images:

(Skupno 169 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost