V petek, 24. 9. 2021, so imeli učenci 2. a in 2. b razreda naravoslovni dan. Rdeča nit je bila prijateljstvo. Razmišljali so, kaj je to prijateljstvo, kakšen je pravi prijatelj, in kaj storiti, da prijateljstvo ohraniš. Prisluhnili so pesmi Saše Vegri Prijatelj in Pravljicam s travnika. Sodelovali so pri različnih socialnih igrah, pri katerih so se med seboj spoznavali, iskali podobnosti in razlike, iskali močna področja pri svojih sošolcih, izrekali in sprejemali pohvale,…Za sošolca so izdelali deteljico prijateljstva, kamor so zanj napisali pohvale in lepe misli. V parih so drug za drugega spletli zapestnice prijateljstva.

Dan je bil zelo razgiban, učenci so bili za delo zelo motivirani. Tekom dopoldneva so se med njimi prijateljske vezi še bolj okrepile. Obljubili so si, da bo tako ostalo skozi celotno šolsko leto.

Zapisala razredničarka 2. b

Irena Gorenc Pernek

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost