V sredo, 6. 4. 2016, je potekal naravoslovni dan z naslovom Gozdna učna pot. Odpravili smo se na šolsko gozdno učno pot, po kateri smo se sprehodili in videli veliko zanimivega. V parih smo reševali naloge, s katerimi smo začutili gozd z vsemi čutili: opazovali in primerjali smo drevesa, vonjali listje in prst, poslušali zvoke okoli nas, tipali zemljo, opazovali živali, jih risali, se pogovarjali z drevesi in o njih pisali pesmi ter zgodbe, videli smo past za lubadarja, … Spoznali smo pravila lepega obnašanja v gozdu in jih tudi upoštevali. Dopoldan smo preživeli na svežem zraku v naravi in se gibali, s tem pa smo naredili veliko dobrega za naše zdravje.

Na naravoslovnem dnevu smo zelo uživali, saj smo našo učilnico v šoli zamenjali za učilnico v gozdu. Spoznali smo, da je narava najboljša učiteljica, na nas pa je, da se ji prepustimo in jo znamo poslušati in opazovati.

Zapisali učenci 2. b z učiteljico Ireno

Related Images:

(Skupno 176 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost