Sreda, 17. 3. 2021, je bila v 1. b medpredmetno obarvana. Rdeča nit je bil projekt Karitas z naslovom Živi preprosto in solidarno. Učenci so se preko filmskih posnetkov, foto kartic in raznih dejavnosti seznanili s podnebnimi spremembami, ki po svetu poglabljajo revščino. Spoznali so težko življenje dečka Nangira iz Kenije. Seznanili so se s pomenom pitne vode in razmišljali o smotrni porabi vode. Zavedali so se pomena rastlin za naš vsakdan. Iz odpadnega materiala so izdelali okrasni lonček, v katerega so posadili sončnico. Izdelali so si medalje za tek solidarnosti, ki so si jih zaslužili prav vsi. Na igrišču na Pljuski so izvedli tek podnebne solidarnosti. Tekli so za otroke iz Afrike, za revne otroke, za tiste, ki ne morejo v šolo, ki nimajo hrane, oblačil, igrač,.. Vsi učenci so se zelo potrudili in tekli po svojih najboljših močeh. Skupaj so pretekli kar 68.000 metrov. Najbolj vztrajen tekač pri dečkih je bil David, pri deklicah pa Lina.

Za nami je poseben dan, ki je pri vseh nas vzbudil občutek hvaležnosti. Hvaležnosti za to, da nam nič ne manjka, hvaležnosti za hrano, pitno vodo, lepo in čisto naravo, čist zrak, šolo, družino, domove, oblačila, zdravnike, zdravila,…

Majhni koraki vsakega izmed nas so pomembni in vsak lahko prispeva za boljši svet!

Zapisala razredničarka Irena Gorenc Pernek

Related Images:

(Skupno 185 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost