V torek, 16. junija, so se učenci naše šole Ben Kogovšek, Nika Košiček, Ula Jelen, Nives Kočman, Lucija Tomc in Leja Tratar z učiteljicama Andrejo N. Gabrič in Tanjo Krhin udeležili malega likovnega tabora v Šentrupertu. Dan so začeli z obiskom Galerije likovnih samorastnikov v Trebnjem, kjer so se srečali in fotografirali z umetniki tabora, ki je istočasno potekal v galeriji. Ogledali so si tudi galerijsko zbirko umetnin. Dan so nadaljevali z ustvarjanjem v Šentrupertu, v edinstvenem muzeju kozolcev na prostem. Tema je bila upodabljanje kozolcev ter običajev, ki so povezani z njimi. Organizatorji so nastala likovna dela v deželi kozolcev razstavili in ob zaključku učencem in mentorjem podelili priznanja za sodelovanje.

Mentorica: Andreja Novak Gabrič

 

Related Images:

(Skupno 577 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost