V torek, 2. aprila 2024, ko obeležujemo mednarodni dan otroške knjige, so učenci 3. b razreda na obisk povabili svoje babice in dedke. Naše srečanje smo vsi skupaj začeli v knjižnici šole, kjer so učenci najprej opravili dejavnost »Ugani katera pravljica je to«. Pogovorili smo se o svetovno znanem pravljičarju, Hansu Christianu Andersenu, ki se je rodil 2. aprila 1805 v Odensu na Danskem. Ugotovili smo, da poznajo učenci kar precej Andersenovih pravljic. To pomeni, da smo jih v letošnjem šolskem letu nekaj spoznali pri pouku, nekaj pa so jih brali tudi sami doma. Učenci so ponovili značilnosti klasičnih pravljic, nato pa čas do malice preživeli ob branju skupaj z babicami in dedki. Po malici so se še malo družili skupaj, nato so se babice in dedki poslovili, mi pa smo nadaljevali z našim kulturnim dnem. Učenci so zelo dobro spoznali pravljico o Palčici tako preko knjige kot tudi preko risanke in primerjali razlike. Učenci so kulturni dan zaključili s poustvarjanjem pravljice preko ilustracije.

Dan je bil zelo zanimiv, razgiban, poln prijetnih trenutkov, zato bodo imeli tako učenci kot njihovi dedki in babice zagotovo lepe spomine nanj.

Zapisala: Bernarda Vrtačič Turk, razredničarka 3. b