Med počitnicami smo z učenci OŠ Otočec doživeli marsikaj lepega. V okviru projekta POŠ smo se na pustni torek, 17. februarja 2015, zbrali na OŠ Otočec ter uživali na delavnicah, namenjenih razvijanju različnih spretnosti učencev.

Kot se za pustni torek spodobi, so šolo že zjutraj zasedle maškare: princeske, zombiji, Pike Nogavičke, vikingi, hudički, mucke, pirati in tudi nekaj cigank je bilo med njimi. Čas do malice smo preživeli ob igranju družabnih iger. Po malici sta sledili kuharska in ustvarjalna delavnica. Učenci so se pri ustvarjalni delavnici prepustili svoji domišljiji in izdelali izvirne maske za razstavo v šolski jedilnici. Z učiteljico Suzano Urbanč so nekateri učenci spretno izdelovali vrtnice iz krep papirja. Pri kuharski delavnici pa so spretni mladi kuharji pripravili najljubšo jed – pico. Pripravili so kar 6 velikih pekačev pice, ki pa sta jo kuharja Milan in Alenka komaj uspela dovolj hitro speči in razrezati, da smo potešili lakoto našega pusta hrusta. Maškare so se po kosilu odpravile na pustni sprevod po Otočcu, da bi tako pregnale zimo in priklicale pomlad. Na koncu sprehoda jih je pričakalo sladko presenečenje, po povratku v šolo pa so nadaljevale s pustnim rajanjem. Maškare smo učiteljice povabile, da se udeležijo še iger na prostem v okviru športne delavnice ter glasbene delavnice, pri kateri so razvijali svoj glasbeni talent. Razgiban dan se je tako za marsikoga kar prehitro končal, zato že komaj čakamo naslednje počitnice.

Učiteljice Tadeja Molan, Maja Sedmak in Tanja Krhin

Related Images:

(Skupno 244 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost