V torek, 22. 10. 2019, so imeli prvošolci naravoslovni dan v gozdu. Dan se je začel v učilnici z uvodno predstavitvijo, nato so se odpravili do bližnje grajske gozdne učne poti. Medtem so pozorno spremljali okolico in uporabili znanje o vlogi pešca v prometu v praksi.

Na pot je učence pospremil zemljevid na kozolčku pred vstopom v gozd. V trenutku so postali detektivi z opazovalnimi lupami v rokah in iskanjem drobnih živalic, prebivalcev gozdnih tal. Nekoliko hiter začetek in neuspeh pri iskanju je vodil k ugotovitvi, da si je za raziskovanje potrebno vzeti čas. Pot je vodila do potoka Lešnica, kjer so občudovali zvoke vode in šumenje listja v krošnjah. Z vsemi čutili so zaznavali okolico in se veselili prijetnega gozdnega vzdušja.

Ob povratku v šolo so učenci skupaj z učiteljicami sklenili, da se na grajsko gozdno učno pot še vrnejo.

 

                                                                                                       Zapisala: Andreja Strgar

Related Images:

(Skupno 598 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost