V torek, 20. 6. 2023, so se učenci 7. razredov OŠ Otočec z avtobusom odpravili na ekskurzijo. Načrtovana ekskurzija se je izkazala kot zanimiv preplet podzemlja in vesolja. V prvem delu ekskurzije so učenci spoznali rudnik premoga v Velenju. Vodnik je na zelo slikovit način opisal zgodovino Velenja ter življenje rudarjev nekoč in danes, doživetje pa so popestrili številni realistični prikazi dela v rudniku. V drugem delu ekskurzije so učenci pokukali v vesolje, saj so obiskali Center vesoljskih tehnologij Hermana Potočnika Noordunga v Vitanju. Učenci so spoznali marsikatero skrivnost vesolja in zanimivosti iz življenja Hermana Potočnika Noordunga ter njegov prispevek k znanosti. Učenci so se s pomočjo vodene ustvarjalne delavnice seznanili z delovanjem rakete. Ob koncu so se pomerili na zanimivi tekmi s pomočjo izdelkov, ki so jih ustvarili med delavnico.

Zapisal: Marcel Sebanc

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost