V sredo, 15. aprila 2015, je na OŠ Otočec v sodelovanju z Založbo Mladinska knjiga potekalo državno tekmovanje v znanju Vesele šole za dolenjsko regijo. Udeležili so se ga učenci novomeških šol, Brusnic, Dolenjskih Toplic, Prevol, Stopič, Šmarjete, Vavte vasi in dve tekmovalki iz naše šole. Vseh tekmovalcev je bilo 82.

Po krajšem kulturnem programu, kjer so zapele učenke 8. razreda in po uvodnem nagovoru ravnateljice Mateje Rožman, so naše učenke popeljale veselošolske tekmovalce v razrede. Ti so imeli za reševanje testov na voljo 45 minut, da se potegujejo za naslov državnega prvaka. Tekmovanje je potekalo od 14.30 do 13.15, tekmovalne pole so vsebovale 20 nalog, tudi nalogo iz tujega jezika.

Rezultati bodo objavljeni do 24. aprila, podelitev zlatih priznanj najuspešnejšim veselošolcem pa bo potekalo v soboto, 6. junija 2015 v Festivalni dvorani v Ljubljani.

Veselošolski pozdrav in veliko uspeha še naprej – tekmovalcem in mentorjem.

Mentorica Vesele šole na OŠ Otočec: Hermina Videnič

Related Images:

(Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost