Učenci 6. a in 6. b so se v mesecu prostovoljstva in po navdihu Dneva za spremembe odločili vložiti uro prostovoljnega dela za dober namen. Po končanem pouku so zavihali rokave – zares, saj je po deževnih tednih posijalo pravo pomladno sonce – in se lotili dela. Fantje so uredili površine okoli šole. Pobrali so veje in kamenje ter pograbili zelenice. Dekleta pa so se podala na ceste blizu šole ter pobrale smeti: cela vedra plastičnih in papirnatih ovojčkov, množico cigaretnih ogorkov, pločevinke, steklenice, izgubljene igrače, sponke za lase … Učitelji in učenci upajo, da jih je pri delu videlo kar največ krajanov in da so jih spomnili na pravilno ravnanje z odpadki ter navdušili za prostovoljno delo. Oni so se imeli lepo.

Barbara P. Plevanč